Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.09.2021 17:36
Diablo 2 Resurrected
3501V

Diablo 2 Resurrected działa znakomicie na Switchu. Gra na PS5 i XSX|S zapewnia „najlepsze wrażenia wizualne”

Konsolowcy mają zachwycać się Diablo 2 Resurrected, ponieważ produkcja Vicarious Visions zapewni świetne wrażenia na wszystkich urządzeniach. Twórcy zajęli się dopracowaniem między innymi wersji na Nintendo Switcha, by gracze mogli przeżyć znaną historię w każdym miejscu.

Diablo II: Resurrected zadebiutuje na konsolach dwóch generacji, Nintendo Switchu i PC, ale nie będzie to kolejny port gry z komputerów osobistych, który nie zostanie odpowiednio dostosowany do rozgrywki na nowych platformach. Twórcy są pewni swego i zapowiadają, że wszyscy zainteresowani będą zadowoleni.

Rob Gallerani (główny projektant) i Kevin Todisco (główny inżynier grafiki) w rozmowie z redakcją Venturebeat wspomnieli, że Diablo 2 Resurrected działa na Nintendo Switchu bardzo dobrze i deweloperzy chętnie w taki sposób ogrywają pozycję:

„Lubię grać w trybie przenośnym. Ale tak, wszystkie nasze konsolowe wersje zostały stworzone z myślą o tym doświadczeniu. Nie chcieliśmy, aby czuć się tak, jakbyśmy po prostu przenieśli grę z PC na konsolę. Chcieliśmy, aby była ona odpowiednia dla danej konsoli. W przypadku Switcha wzięliśmy pod uwagę wiele rzeczy, zwłaszcza jeśli grasz na nim w trybie przenośnym. Wszystko jest o wiele mniejsze. Po prostu zwracamy uwagę na takie rzeczy: jak duża jest czcionka? Jak są rozłożone rzeczy na ekranie? To wszystko są elementy, które musiały być dostosowane do tego urządzenia, aby wykorzystać jego mocne strony”.

Vicarious Visions pamiętało także o dostosowaniu oprawy, by gra wyglądała odpowiednio na małym ekranie Nintendo Switcha. Zespół odpowiedzialny za Diablo 2 Resurrected jest pewien, że tytuł został dostosowany do każdej platformy:

„To samo dotyczy wielu elementów wizualnych 3D. To dostosowywanie wrażeń do mniejszego ekranu handhelda, który można zamienić na większy po zadokowaniu konsoli. W przypadku każdej platformy upewniamy się, że dopasowujemy technologię tak, aby zapewnić najlepsze wrażenia na danym urządzeniu. Wersja na Switcha jest bardzo dobra. Myślę, że ludzie będą nią zachwyceni, mogąc po raz pierwszy zabrać grę w podróż”.

Zespół nie zapomniał także o posiadaczach PlayStation 5 i Xboksów Series X|S – w tym wypadku gracze otrzymają najładniejszą oprawę, jaką deweloperzy mogli zapewnić:

„Chcemy, by wyglądały jak najlepiej, by reprezentowały te platformy, a także by działały podobnie. Myślę, że ludzie będą zadowoleni z tego, że next-genowe wersje produkcji zapewnią im najlepsze wrażenia wizualne, jakie możemy im dać”.

Warto przypomnieć, że deweloperzy Diablo II: Resurrected wypowiedzieli się o ostatniej aferze w Blizzardzie – ich zdaniem każdy gracz powinien zrobić „co uważa za słuszne” w przypadku potencjalnego bojkotowania gier tego studia.

Źródło: https://wccftech.com/diablo-ii-resurrected-switch-butter-ps5-xsx

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected