Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.09.2021 20:48
Marvel vs. Capcom 2
393V

Marvel vs. Capcom 2 może otrzymać remaster. Twórcy „rozpoczęli rozmowy”

Digital Eclipse próbuje wskrzesić jedną z najlepszych bijatyk, w której bohaterowie Marvela mierzyli się z wojownikami Capcomu. Studio oficjalnie potwierdziło rozpoczęcie rozmów, ale powrót Marvel vs. Capcom 2 zależy od dwóch korporacji.

Marvel vs. Capcom 2 pierwotnie zadebiutowało na PlayStation 2 i pierwszym Xboksie (2002 rok), ale następnie bijatyka została przeniesiona na PlayStation 3 i Xboksa 360 (2009 rok). Digital Eclipse chce jednak przywrócić produkcję i studio rozpoczęło oficjalne rozmowy z Capcomem i Disneyem.

Mike Mika, szef studia, podczas rozmowy z GamerHubTV potwierdził, że jego zespół jest gotowy zmierzyć się z wyzwaniem, ale wszystko w tym wypadku zależy od dwóch korporacji. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ Digital Eclipse w ostatnim czasie współpracowało z firmami nad retro zestawami (The Disney Afternoon Collection i Street Fighter 30th Anniversary Collection) oraz wcześniej miało okazję pracować nad Marvel vs. Capcom 2.

Digital Eclipse jeszcze jako Backbone Entertainment opracowało porty produkcji na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale obie wersje nie są już dostępne w cyfrowych sklepach.

„W pewnym sensie, ponieważ jesteśmy ostatnimi, którzy dotknęli tej gry, czujemy się trochę jak dziecko, które jest częścią rozwodu. Nie mam żadnego wglądu pomiędzy Capcomem i Disneyem. Znam ich obu całkiem dobrze i świetnie się z nimi pracuje”.

Deweloper nie ukrywa, że zainteresowanie ze strony graczy jest ogromne, jednak wszystko zależy tak naprawdę od Capcomu oraz Disneya, które muszą pozwolić na opracowanie gry. Możemy podejrzewać, że sprawa nie jest łatwa ze względu na umowy, jednak Digital Eclips miało okazję współpracować z firmami, więc na pewno zespół ma ułatwione zadanie, by rozpocząć negocjacje.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/digital-eclipse-has-begun-discussions-to-remaster-marvel-vs-capcom-2/

Tagi: Backbone Entertainment Capcom Marvel vs. Capcom 2