Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.09.2021 13:30
The Last of Us reżyser
1151V

The Last of Us od HBO. Za reżyserię jednego z odcinków może odpowiadać sam Neil Druckmann

Wygląda na to, że twórca gier The Last of Us może wziąć na siebie jeden z odcinków wyczekiwanej, serialowej odsłony, za którą odpowiada HBO.

Serial "The Last of Us" jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwaną produkcją aktorską wśród graczy. Jeszcze w sierpniu dostaliśmy fotki planu zdjęciowego, które zwiastowały, że twórcy naprawdę przykładają się do oddania klimatu, będącego nieodłącznym elementem gier. Świetna informacja pojawiła się natomiast kilka tygodni temu, gdy zdradzono, że odcinek pilotażowy został już skończony.

Co warto odnotować, wygląda na to, że Neil Druckmann sam może wyreżyserować przynajmniej jeden z odcinków nadchodzącego serialu, porzucając łatkę "wyłącznie współtwórcy". Wiadomość pochodzi z listy produkcyjnej, którą opublikowano na stronie Kanadyjskiej Gildii Reżyserów - Neil pojawia się tam jako jeden z pięciu reżyserów (obok Craiga Mazina, Jasmil Zbanic, Kantemira Balagova oraz Petera Hoara).

Dla podgrzania spekulacji warto dodać, że informację udostępniła na swoim Twitterze jedna z byłych pracowniczek Naught Dog (senior QA), Gabby Llanillo. Od siebie napisała krótko - "Jesteśmy w dobrych rękach. Jedziesz z tym, Neil!". I choć oczywiście gry samego studia bardzo nawiązują do filmowości, byłaby to pierwsza praca reżyserska w aktorskiej produkcji Druckmanna.

Źródło: https://www.gamesradar.com/neil-druckmann-seemingly-confirmed-as-one-of-the-last-of-us-hbo-series-directors/

Tagi: HBO Neil Druckmann serial sony The Last of Us