Twórcy z Xbox Game Studios pracują nad tajnymi tytułami. Poznajcie szczegóły Projektów Indus i Cobalt

Gry
1305V
Twórcy z Xbox Game Studios pracują nad tajnymi tytułami. Poznajcie szczegóły Projektów Indus i Cobalt
Wojciech Gruszczyk | 17.09.2021, 20:07

Ostatni wyciek z bazy danych GeForce NOW potwierdził, że gracze mogą oczekiwać kilku głośnych zapowiedzi. Producent wspomina o spekulacjach, ale kolejni dziennikarze potwierdzają, że słyszeli o pozycjach, które pojawiły się w systemie firmy NVIDIA.

Gigantyczny wyciek z bazy danych GeForce NOW to podobno „spekulacje” pracowników, jednak redakcja WindowsCentral potwierdza, że słyszała o przynajmniej kilku grach, które wciąż nie zostały zapowiedziane, a wzmianki o nich znalazły się w systemie. Przypadek? Raczej trudno w to uwierzyć, bo okazuje się, że gracze faktycznie mogą oczekiwać na kilka pozycji ujawnionych przez firmę NVIDIA.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy z Xbox Game Studios pracują nad tajnymi tytułami. Poznajcie szczegóły Projektów Indus i Cobalt

Project „Indus” to zdaniem redakcji najnowsza gra Oxide Games – twórcy odpowiedzialni za Ashes of the Singularity. WindowsCentral słyszało o grze już wiosną 2021 roku, ale nie miało pewności, że tytuł nadal powstaje. Jest to podobno strategia 4X, która ma przypominać serię Civilization. W pozycji będziemy budować miasta, rozwijać imperium, a w projekcie nie zabrakło miejsca dla szpiegostwa, dyplomacji oraz działań wojennych. Tytuł ma trafić na Xboksy, PC i Steam, a dzięki dostosowaniu rozgrywki – będzie on także dobry dla urządzeń z mniejszymi ekranami (chmura).

Twórcy z Xbox Game Studios pracują nad tajnymi tytułami. Poznajcie szczegóły Projektów Indus i Cobalt

Natomiast Project „Cobalt” to najnowszy RPG FPS od inXile Entertainment. Twórcy odpowiedzialni za serię Wasteland opracowują next-genową pozycję, która jest utrzymana w stylu steampunkowym, inspirowanym technologią z czasów rewolucji przemysłowej. W tytule ma nie zabraknąć parowozów, zeppelinów, retro-futurystycznych robotów czy też mrocznych ulic rodem z epoki wiktoriańskiej.

Aleksander Danilovac (artysta koncepcyjny inXile) opublikował na ArtStation powyższą grafikę, która ma podobno pochodzić z tej gry. Jeff Grubb twierdzi, że tytuł ma trafić na rynek w 2023 roku.

W bazie danych pojawił się także Project Typhoon (to Contraband od Avalanche Studios), Project Woodstock (Forza Horizon 5) i Project Holland (Fable), więc naprawdę trudno uwierzyć, by pracownicy Nvidii wyłącznie „spekulowali”.

WindowsCentral słyszało także o nowym projekcie w uniwersum Minecrafta od Mojang, World's Edge ma również rozszerzać markę Age of Empires, a Josh Sawyer z Obsidian Entertainment pracuje nad swoim tytułem, którym nie jest Avowed.

Microsoft zdaniem redakcji ma „przyjmować oferty od dużych i małych studiów z większą częstotliwością niż w przeszłości”, ponieważ firma chce zapewnić bardzo różnorodny katalog ekskluzywnych gier dla Xbox Game Passa.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-game-studios-cobalt-indus

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper