NVIDIA potwierdza wyciek gier i mówi o „spekulacjach”. Nie wszystkie redakcje wierzą w zapewniania

News
2043V
NVIDIA potwierdza wyciek gier i mówi o „spekulacjach”. Nie wszystkie redakcje wierzą w zapewniania
Iza Łęcka | 14.09.2021, 10:52

God of War, Ghost of Tsushima, Gears 6, Tekken 8 czy Mortal Kombat 12 znalazły się w bazie danych firmy NVIDIA. Korporacja potwierdziła prawdziwość przecieku, jednocześnie dodając, że zamieszczona lista produkcji to „spekulacje”, które zostały wykorzystane do testów.

Wczoraj informowaliśmy o wycieku danych z bazy GeForce NOW, który mógł wprawić w zaskoczenie wielu graczy. Rozbudowana lista pozycji uwzględniała takie tytuły jak chociażby odświeżone części GTA, God of War na PC czy Gears 6. Sprawa nabrała większego rozgłosu, więc nie musieliśmy zbyt długo czekać na reakcje producenta.

NVIDIA potwierdziła, że wyciek danych rzeczywiście pochodził z jej serwerów, lecz przedstawione gry miały zostać wykorzystane wyłącznie do wewnętrznych testów. 

Podkreślono jednoznacznie, że pozycje umieszczone na liście nie stanowią zapowiedzi żadnej z produkcji: 

„Nvidia jest świadoma nieautoryzowanej, opublikowanej listy gier, zawierającej zarówno wydane i/lub spekulacyjne tytuły, używanej tylko do wewnętrznego śledzenia i testowania. Uwzględnienie na liście nie jest ani potwierdzeniem, ani zapowiedzią żadnej gry. Nvidia podjęła natychmiastowe działania, aby usunąć dostęp do zestawienia. Żadne poufne kompilacje gier ani informacje osobiste nie zostały narażone” - zapewnił rzecznik firmy.

Nie wszyscy dziennikarze są jednak przekonani, czy przedstawiciele przedsiębiorstwa do końca mówią prawdę, gdyż część z wymienionych w bazie danych tytułów jest rzeczywiście w fazie produkcji. Redakcja VGC już wcześniej informowała o Resident Evil 4 Remake, Kotaku potwierdziło istnienie zestawu GTA, natomiast Windows Central otrzymało szczegóły dotyczące prac Microsoftu – kodowe nazwy znajdujące się w katalogu firmy NVIDIA mają zgadzać się z rzeczywistymi projektami.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu pozycji z listy, God of War jest wymieniany jako wydanie na Steam, co budzi dodatkowe wątpliwości. Jak wskazuje redakcja VGC, debiut przygody Kratosa wydaje się jak najbardziej prawdopodobny - przypomnijmy, że Sony niedawno kupiło Nixxes Software, aby pomóc w przeniesieniu swoich gier na PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nvidia-confirms-leaked-geforce-now-list-is-real-but-claims-games-are-speculative/

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper