Nightmare Alley to nowy film Guillermo del Toro. W rolach głównych Bradley Cooper i Cate Blanchett

Filmy/seriale
1132V
Nightmare Alley to nowy film Guillermo del Toro. W rolach głównych Bradley Cooper i Cate Blanchett
Iza Łęcka | 17.09.2021, 10:30

Znany reżyser i producent pod koniec roku przedstawi widzom nową, klimatyczną historię. „Nightmare Alley” już od pierwszego zwiastuna zapowiada się naprawdę obiecująco i klimatycznie. Sprawdźmy najnowszy materiał.

Guillermo del Toro jest całkiem popularnym twórcą, którego prace odznaczają się charakterystycznym stylem i nastrojem. Wielu widzów czeka już na „Pinokia” zrealizowanego zgodnie z jego koncepcją, tymczasem przyjrzyjmy się nowemu projektowi, który zadebiutuje na ekranach kin już 17 grudnia.

„Nightmare Alley” to film utrzymany w stylu noir bazujący na powieści „Zaułek koszmarów” z 1946 roku autorstwa Williama Lindsaya Greshama. Głównym  bohaterem jest Stanton Carlisle,  oszust, który wykorzystuje naiwność bywalców nocnych klubów, wmawiając im, że czyta w myślach. Nieoczekiwanie staje on na drodze dr Lilith Ritter – okazuje się, że psychiatra jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż mężczyzna. Wkrótce kobieta postanawia zdemaskować przebiegłego manipulanta.

W najnowszym obrazie Guillermo del Toro wystąpi cała plejada utalentowanych aktorów - Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman oraz David Strathairn. Pierwszy zwiastun zapowiada, że szykuje się opowieść utrzymana w mrocznym i przytłaczającym stylu noir.

Co ciekawe już w 1947 roku zadebiutował film o tym samym tytule, jednak reżyser w jednym z wywiadów dla Vanity Fair podkreślił, że „Nightmare Alley” nie jest remakiem, a nowym ujęciem znanej historii, w którym zabraknie wielu klasycznych dla gatunku ujęć oraz elementów nadprzyrodzonych. Del Toro jednak po raz kolejny zajmie się zobrazowaniem trudnego tematu i przedstawieniem metafory potworów czających się w każdym człowieku.

Sprawdźcie nasze ostatnie recenzje filmowe – „Żeby nie było śladów”, „Wcielenie” oraz „Zwierzyna”.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper