Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2021 07:36
FIFA 22 FUT
1600V

FIFA 22 FUT nie rezygnuje z paczek. EA wprowadza funkcję podglądu

Electronic Arts reaguje na zwiększone zainteresowanie FIFA Ultimate Team. Producent nie rezygnuje z płatnych paczek, jednak przed wydaniem pieniędzy pozwoli sprawdzić zawartość zestawów. Pomimo zmian popularność trybu powinna być ogromna.

FUT jest nieodłączną częścią odsłon serii FIFA już od kilkunastu lat. W FIFA 22 również znajdzie się tryb FIFA Ultimate Team, który ponownie będzie bazował na kupowaniu paczek za pieniądze lub zdobytą walutę. Deweloperzy nie żegnają się z kontrowersyjnym systemem, lecz ponownie umożliwią przeglądanie zawartości zestawów.

Opcja w połowie roku zawitała do Fify 21, stanowiąc pewnego rodzaju test. Okazało się jednak, że gracze, którzy wcześniej mogą sprawdzić pakiety, jeszcze chętniej decydują się na zakup paczek.

Już wcześniej potwierdzono, że propozycja została bardzo ciepło przyjęta przez społeczność gry, dlatego w FIFA 22 również zostanie uwzględniony podgląd pakietów. W tym wypadku uczestnicy na początku otwierają paczkę, a dopiero później decydują się kupić piłkarzy za FUT Coins lub FIFA Points.

Pomysł może stać się skutecznym rozwiązaniem problemu Electronic Arts, o którym słyszymy od kilku miesięcy. Wydawca i producent walczy z coraz głośniejszą krytyką dotyczącą umieszczenia w grach z serii FIFA lootboxów. W kilku krajach twórcy byli zmuszeni do zmodyfikowania produkcji, by mogła ona zostać udostępniona na rynku, tymczasem podgląd wydaje się pewnym panaceum na pojawiające się zarzuty.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/fifa-22-has-loot-boxes-again-but-this-time-you-can-preview-whats-in-them/1100-6496299/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 22