Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2021 20:29
Kontroler do Nintendo Switcha
1362V

Nintendo Switch otrzyma nowy kontroler od Nintendo. Japończycy powinni wkrótce ujawnić sprzęt

Nintendo ma szykować się do ujawnienia nowego kontrolera. Informacje dotyczące urządzenia zostały przesłane do FCC i firma ma przez sześć miesięcy nie publikować szczegółów sprzętu. Możemy oczekiwać, że w tym czasie pad zostanie zaprezentowany.

Nintendo ma szykować się do prezentacji nowego urządzenia dla Nintendo Switcha. Federalna Komisja Łączności otrzymała szczegóły nowego produktu, który został określony jako „kontroler do gier”, jednak producent zaznaczył, że prosi o zachowanie poufności na temat urządzenia przez sześć miesięcy.

Przez pół roku FCC nie będzie publikować zdjęć czy też instrukcji obsługi, więc możemy podejrzewać, że w tym czasie propozycja zostanie przedstawiona szerokiej publice.

„Wniosek zawiera informacje techniczne, które uważamy za tajemnicę handlowe i są zastrzeżone. W przypadku upublicznienia, szczegóły te mogłyby zostać wykorzystane na niekorzyść wnioskodawcy”.

Gracze mają pewność, że to produkt dla Nintendo Switcha, ponieważ model został oznaczony nazwą „HAC-043”, a wszystkie akcesoria dla tej konsoli posiadają przedrostek „HAC”. Dla przykładu: HAC-001 to Nintendo Switch, HAC-022 to Ring-Con do Ring Fita, a HAC-042 to bezprzewodowy kontroler SNES.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że przedstawiony raport z testu radiowego potwierdza, że kontroler będzie można podłączyć do HAC-002, czyli zasilacza sieciowego od Nintendo, co sugeruje ważny szczegół – pad będzie posiadać port USB-C.

Nintendo Switch kontroler

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-is-planning-a-new-switch-controller/

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Switch