Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2021 21:19
West Side Story zwiastun
506V

West Side Story na zwiastunie. Steven Spielberg zajął się remakiem klasycznej historii

Nie tylko twórcy gier lubią powracać do znanych tytułów, które mają oddane grono fanów. „West Side Story” już pod koniec roku ponownie zadebiutuje na wielkim ekranie, tym razem jako nieco odświeżona historia. Dzisiaj możemy sprawdzić zwiastun filmu.

Steven Spielberg to reżyser, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kiedy więc informujemy o jego nowych projektach zawsze mamy nadzieję na jak najlepsze widowisko. Takim właśnie doświadczeniem może okazać się nowe „West Side Story”, o którym wspominaliśmy już w 2018 roku. Po wielu perturbacjach oraz zmianach planów, produkcja zadebiutuje 10 grudnia 2021 roku, czyli w 60. rocznicę wydania filmu z 1961 roku.

„West Side Story” opowie o zakazanej miłości Marii i Tony'ego, którzy muszą się ukrywać przed swoimi rodzinami, należącymi do dwóch wrogich sobie gangów (Jetsów i Sharków/ Portorykańczyków), walczących o wpływy na ulicach Nowego Jorku. W najnowszej ekranizacji kultowego musicalu w rolach głównych zobaczymy piosenkarkę Rachel Zegler („Shazam! Fury of the Gods”) oraz Ansela Elgorta („Baby Driver”, „Niezgodna”, „Gwiazd naszych wina”), Arianę De Bose, Mike'a Faista, Davida Alvareza, Josha Andresa Riverę, a także Ritę Moreno.

Scenariusz do odświeżonej wersji tej ponadczasowej historii napisał Tony Kushner („Monachium”, „Lincoln”, „Anioły w Ameryce”), natomiast za produkcję odpowiadają między innymi Kristie Macosko Krieger i Kevin McCollum. Dzięki nowemu materiałowi wiemy, że Spielberg oraz Kushnerem pokusili się o kilka zmian w fabule, w tym w rozmowach między bohaterami, a jaki efekt przyniesie praca całego zespołu dowiemy się już w grudniu.

Sprawdźcie nasze ostatnie recenzje: 2. sezonu „Kierunek: Noc”, filmu „Zwierzyna” oraz 1. sezonu „Teda Lasso”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Steven Spielberg Trailer west side story zwiastun