Activision Blizzard pod naporem następnych oskarżeń. Firma zastrasza i grozi pracownikom

Gry
1671V
Activision Blizzard pod naporem następnych oskarżeń. Firma zastrasza i grozi pracownikom
Wojciech Gruszczyk | 15.09.2021, 17:12

Pod koniec lipca informowaliśmy o burzy, jaka rozpętała się w szeregach Activision Blizzard i była związana z zarzutami o molestowanie seksualne. Sprawa wydaje się coraz poważniejsza, bowiem pracownicy oskarżają firmę o zastraszanie.

Od kilku tygodni passa Activision Blizzard nie należy do najlepszych – po oskarżeniach o nagminne przypadki molestowania seksualnego w pracy, dyskryminację oraz wspieranie „kultury bractwa” przedsiębiorstwo musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Część czołowych pracowników zrezygnowało ze stanowisk, inni strajkują, natomiast ostatnio informowaliśmy o następnych trudnościach w dochodzeniu – korporacja została oskarżona przez California Department of Fair Employment and Housing o usuwanie dokumentów i niedostarczanie dowodów koniecznych do sprawnego przeprowadzania śledztwa.

Sytuacja wydaje się coraz bardziej napięta, tymczasem na jaw wychodzą następne fakty. Organizacja Communications Workers of America złożyła skargę do US National Labor Relations Board, zarzucając Activision naruszenie federalnego prawa pracy poprzez zmuszanie pracowników do milczenia na temat trwających spraw. Mówi się o mobbingu, grożeniu i zastraszaniu. W dokumentach podkreślono, że przedsiębiorstwo „wielokrotnie angażowało się w bezprawne zachowania polegające na grożeniu pracownikom korzystającym z praw gwarantowanych przez Paragraf 7 [ustawy dotyczącej prawa pracy – przyp.red.]".

Activision Blizzard zarzuca się również, że zagrozili zatrudnionym, iż nie mogą rozmawiać o swoich płacach, godzinach oraz warunkach pracy, komentować i udzielać się w prowadzonych dochodzeniach czy być zbyt aktywnym w mediach społecznościowych. Pracownicy, którzy brali między innymi udział w strajkach, są podobno dyscyplinowani i przesłuchiwani. Przypomnijmy, że już wcześniej padały podobne zarzuty – w trakcie trwającej sprawy firma miała wymagać na swoich podwładnych podpisywania dokumentów, w których zrzekali się oni domagania się swoich praw czy wszelkich roszczeń związanych z molestowaniem seksualnym czy innymi zagadnieniami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/activision-blizzard-employees-have-filed-a-complaint-accusing-the-company-of-worker-intimidation/

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper