Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.09.2021 11:45
Obniżka cen Switch tylko w Europie. Nintendo wydało komunikat dla rynku amerykańskiego
1326V

Obniżka cen Switch tylko w Europie. Nintendo wydało komunikat dla rynku amerykańskiego

O obniżce cen standardowej wersji konsoli Switch pisaliśmy dotychczas tylko w kontekście rynku europejskiego. Sporo osób zadaje pytanie: co z resztą świata? Nintendo postanowiło doprecyzować tę kwestię.

Chociaż redukcja ceny Switch nie jest wielka, to mimo wszystko miła informacja. Ogłoszenie Nintendo dotyczy jednak wyłącznie rynków europejskich. Firma właśnie ogłosiła, że nie obniży ceny konsoli w USA. Dotyczy to zapewne również innych rynków poza Europą.

"Zmiana ceny dotyczy tylko europejskiego regionu. Nie ma planów, by zmienić sugerowaną cenę detaliczną dla jakiegokolwiek modelu Nintendo Switch w USA" - głosi komunikat Nintendo, którzy przytoczył w swoim wpisie na Twitterze Stephen Totilo, dziennikarz pracujący w Axios.

Przytoczona informacja Nintendo została wydana w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Axios o to, czy firma planuje redukować cenę Switch również w USA. Okazuje się, że Nintendo nie ma nic takiego w planach i mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą nadal płacić 299,99 dolarów, jak w dniu premiery konsoli. To rozczarowanie dla osób, które liczyły na cięcie cen przed premierą Nintendo Switch OLED, który trafi na rynek 8 października.

Switch cały czas rozchodzi się jak świeże bułeczki w USA. Grupa NPD podała, że w sierpniu 2021 r. po raz kolejny hardware Nintendo sprzedawał się lepiej od innych konsol. W Stanach Zjednoczonych Switch pozostaje też najczęściej kupowaną konsolą z całego 2021 roku.

Więcej o obniżce ceny Switch w Europie przeczytacie tutaj.

Źródło: https://www.techradar.com/news/switch-wont-get-a-price-cut-in-the-united-states-nintendo-confirms

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Switch