Far Cry 6 z efektownym pokazem ray tracingu. AMD FSR zapewni o 44% lepszą wydajność

News
1601V
Far Cry 6 z efektownym pokazem ray tracingu. AMD FSR zapewni o 44% lepszą wydajność
Iza Łęcka | 15.09.2021, 13:32

Far Cry 6 jest kolejną produkcją korzystającą z potencjału AMD FSR. Najnowszy zwiastun stanowi potwierdzenie płynniejszej rozgrywki na sprzęcie AMD, jak również wsparcie innych technologii. Sympatycy efektownej oprawy na pewno skuszą się na przemierzanie lokacji z miotaczem ognia.

AMD współpracuje z Ubisoftem przy produkcji Far Cry 6. Dzięki najnowszemu zwiastunowi przedstawiającemu przygodę z Yary możemy sprawdzić, jakie technologie i funkcje zostały wykorzystane w grze już niebawem zmierzającej na rynek.

Dzięki wsparciu AMD Fidelity FX Super Resolution produkcja może osiągnąć nawet 44% lepszą wydajność, co na pewno okaże się istotne dla tak rozbudowanego świata. Twórcy jednak nie zdradzili, na jakich dokładnie ustawieniach możemy liczyć na wskazaną poprawę jakości rozgrywki. Swego czasu Stephanie Brenham z Ubisoftu podkreślała, że implementacja rozwiązania stanowiła spore wyzwanie dla zespołu, jednak dostarczenie jak najlepszych wrażeń bez uszczerbku na płynności było jednym z głównych celów deweloperów.

Obecnie nie doczekaliśmy się również potwierdzenia, czy z AMD Fidelity FX Super Resolution skorzystano również na konsolach – wiemy już, że technologia została zaimplementowana przez AMD dla urządzeń dwóch generacji, dzięki czemu pojawiają się pierwsze gry korzystające z propozycji.

Na zwiastunie AMD potwierdza pełną optymalizację do procesorów AMD Ryzen i kart graficznych AMD Radeon. Producent prezentuje także „hybrydowe odbicia ray tracingu”, które wyglądają naprawdę przyzwoicie – posiadacze mocnych zestawów PC będą czerpać sporo frajdy z zabawy miotaczem ognia w nocnej scenerii.

Poznajcie pełne wymagania sprzętowe Far Cry 6.

Źródło: https://wccftech.com/far-cry-6-pc-performance-shown-to-be-boosted-by-44-with-amd-fsr/

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper