Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2021 08:18
Żołnierz z Battlefield 2042
2986V

Battlefield 2042 może zaliczyć opóźnienie? Informatorzy wspominają o zdumiewającej sytuacji

DICE rozpoczęło aktywną promocję Battlefielda 2042, tymczasem pojawiają się pierwsze spekulacje, według których tytuł może nie zadebiutować w październiku. Wiadomość nie jest oficjalna, jednak komentuje ją coraz większe grono informatorów.

Pod koniec roku powinniśmy być świadkami głośnych premier trzech dużych shooterów – fani strzelanek powoli szykują się na wielkie atrakcje. DICE oraz EA nie tracą czasu i uruchomili machinę promocyjną, wkrótce odbędą się testy beta produkcji, jednakże pojawiają się pierwsze plotki o możliwym opóźnieniu Battlefield 2042.

Początkowo o przełożeniu gry na 2022 rok wspomniał Dealer_Gaming, lecz do sprawy odniósł się również Shpeshal_Nick (współzałożyciel Xbox Era), który stwierdził, że słyszał o opóźnieniu – choć nie może on potwierdzić, że debiut strzelanki odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Jeśli wiadomość okazałaby się prawdą, to bez wątpienia moglibyśmy mówić o sporym zaskoczeniu. Wczorajsze wydarzenia (przełożenie debiutu Dying Light 2) jednak pokazały, że nawet intensywnie promowane tytuły mogą zaliczyć opóźnienie i nie zadebiutować we wcześniej przedstawionym terminie, jeżeli tylko deweloperzy potrzebują więcej czasu.

Battlefield 2042 to produkcja, na którą czeka wielu graczy, zatem możemy przypuszczać, że już niebawem Electronic Arts odniesie się do wszelkich przypuszczeń i pojawiających się dyskusji. Miejmy nadzieję, że strzelanka DICE znajdzie się na rynku jeszcze w 2021 roku.

Źródło: Twitter: Dealer_Gaming, Shpeshal_Nick

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts