Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2021 07:36
Nintendo Switch firmware 13.0.0
3262V

Nintendo Switch z aktualizacją 13.0.0. Firmware dodaje od dawna oczekiwaną funkcję

Japończycy opublikowali aktualizację 13.0.0 dla Nintendo Switcha. Konsola otrzymała nowe funkcje, jednocześnie producent przygotowuje się do premiery Nintendo Switch OLED. Poznajcie szczegóły wprowadzonych zmian.

Wczoraj Sony zapowiedziało dużą aktualizację do PS5, jednak to użytkownicy konsol Nintendo Switch mogą jako pierwsi pobrać nową łatkę. Firmware 13.0.0 jest sporym zaskoczeniem, gdyż uwzględnia wprowadzenie funkcji, na którą czekało wielu graczy.

Nintendo Switch otrzymał pełną integrację z urządzeniami audio (headsety, słuchawki douszne, głośniki), jakie możemy komfortowo podłączyć do konsoli. Opcja nie działa z mikrofonami, lecz umożliwia jednoczesne skorzystanie przykładowo ze słuchawek i dwóch kontrolerów bezprzewodowych. Trzeba jednak podkreślić, że w chwili utworzenia lokalnego połączenia (local wireless multiplayer game) udogodnienie nie działa.

Na tym jednak lista nowości się nie kończy, bowiem firmware 13.0.0 oferuje także aktualizację stacji dokującej z portem LAN, która pojawi się w nowym Nintendo Switchu. Dodatkowo można skorzystać z opcji „podtrzymywania” połączenia sieciowego w momencie uśpienia konsoli (ustawienie jest domyślnie włączone).

Japoński producent poprawił również kalibrację analogów oraz dodał możliwość sprawdzenia połączenia sieciowego – czy wykorzystuje częstotliwość 2.4 GHz lub 5 GHz.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/09/nintendo_switch_system_update_13_0_0_is_now_live

Tagi: Firmware Nintendo nintendo switch switch