Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2021 13:46
Call of Duty 2022
816V

Call of Duty: 2022 powstaje pod tytułem roboczym Project Cortez. Twórcy mogą kontynuować popularny wątek

W listopadzie odbędzie się premiera Call of Duty: Vanguard, jednak zespoły Activision już pracują nad następną odsłoną. Tytuł o kodowej nazwie Project Cortez trafi na rynek w przyszłym roku – co ciekawe, deweloperzy prawdopodobnie powrócą do cenionego przez wielu graczy wątku.

Activision w następnych tygodniach uruchomi machinę promocyjną Call of Duty: Vanguard, lecz nie ulega wątpliwości, że trwają już prace nad kolejną strzelanką. Cykl wydawniczy od wielu lat nie traci tempa, dlatego na światło dzienne wychodzą wstępne szczegóły – przyszłoroczny tytuł najprawdopodobniej powstaje pod nazwą Project Cortez. 

Pierwsze informacje o projekcie przedstawił Tom Henderson, który od miesięcy dzieli się niezwykle interesującymi nowinkami dotyczącymi serii Call of Duty czy Battlefield. Zgodnie z jego najnowszymi doniesieniami deweloperzy skupiają się na opracowaniu kontynuacji Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku.

Za wspomniany tytuł odpowiadało Infinity Ward, które właśnie powinno tworzyć przyszłoroczną kontynuację, gdyż Treyarch (Call of Duty: Black Ops Cold War) czy Sledgehammer Games (Call of Duty: Vanguard) dopiero zakończyły lub nadal rozwijają swoje projekty. 

Zapowiedzi nowej odsłony Call of Duty: Modern Warfare możemy oczekiwać dopiero w przyszłym roku, jednak warto zwrócić uwagę, że pomimo pewnych trudności z Call of Duty: Vanguard, nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnieniach w harmonogramie.

Źródło: Twitter: _Tom_Henderson_

Tagi: Call of Duty Call of Duty 2022 Infinity Ward Project Cortez