Twórcy Project EVE otrzymali PS5. Szef studia kupił 260 konsol po udanym pokazie gry na PlayStation Showcase

Gry
2652V
Twórcy Project EVE otrzymali PS5. Szef studia kupił 260 konsol po udanym pokazie gry na PlayStation Showcase
Wojciech Gruszczyk | 13.09.2021, 16:40

Jedną z niespodzianek PlayStation Showcase był Project EVE. Gra została pierwotnie zaprezentowana już w 2019 roku, ale dopiero na wydarzeniu Sony zobaczyliśmy nowy zwiastun oraz dowiedzieliśmy się, że produkcja zmierza na PS5. Szef Shift Up był bardzo zadowolony z przyjęcia pozycji i postanowił nagrodzić swoich pracowników.

Pierwszy raz o Project EVE pisaliśmy na portalu w 2019 roku, ale następnie deweloperzy niezbyt często informowali o grze. Produkcja została doceniona przez wielu widzów PlayStation Showcase, ponieważ jej pokaz był ciekawy i trzeba przyznać jedno – materiał mógł sprawić, że pozycja trafiła na radar wielu graczy.

Z pokazu bardzo był zadowolony Hyung-Tae Kim – dyrektor generalny Shift Up, który w ramach nagrody kupił 260 sztuk PlayStation 5. Każdy pracownik studia otrzymał konsolę, co musiało być bardzo kosztowne i pewnie wymagające biorąc pod uwagę, jak trudno dostępne jest PS5 w Azji.

O Project EVE powinniśmy częściej słyszeć w następnych miesiącach, bo choć nie znamy daty premiery, to jednak prace nad tytułem trwają już długo i wkrótce Sony może ogłosić szczegóły debiutu.

Warto jednak dodać, że Project EVE było zapowiedziane jako cross-platformowa pozycja. Trudno jednak powiedzieć, jak aktualnie wygląda sytuacja i czy tytuł w tym samym czasie trafi także na Xboksy Series X|S i PC.

Źródło: Twitter: ZhugeEX

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper