Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2021 16:40
Twórcy Project EVE otrzymali PS5
2365V

Twórcy Project EVE otrzymali PS5. Szef studia kupił 260 konsol po udanym pokazie gry na PlayStation Showcase

Jedną z niespodzianek PlayStation Showcase był Project EVE. Gra została pierwotnie zaprezentowana już w 2019 roku, ale dopiero na wydarzeniu Sony zobaczyliśmy nowy zwiastun oraz dowiedzieliśmy się, że produkcja zmierza na PS5. Szef Shift Up był bardzo zadowolony z przyjęcia pozycji i postanowił nagrodzić swoich pracowników.

Pierwszy raz o Project EVE pisaliśmy na portalu w 2019 roku, ale następnie deweloperzy niezbyt często informowali o grze. Produkcja została doceniona przez wielu widzów PlayStation Showcase, ponieważ jej pokaz był ciekawy i trzeba przyznać jedno – materiał mógł sprawić, że pozycja trafiła na radar wielu graczy.

Z pokazu bardzo był zadowolony Hyung-Tae Kim – dyrektor generalny Shift Up, który w ramach nagrody kupił 260 sztuk PlayStation 5. Każdy pracownik studia otrzymał konsolę, co musiało być bardzo kosztowne i pewnie wymagające biorąc pod uwagę, jak trudno dostępne jest PS5 w Azji.

O Project EVE powinniśmy częściej słyszeć w następnych miesiącach, bo choć nie znamy daty premiery, to jednak prace nad tytułem trwają już długo i wkrótce Sony może ogłosić szczegóły debiutu.

Warto jednak dodać, że Project EVE było zapowiedziane jako cross-platformowa pozycja. Trudno jednak powiedzieć, jak aktualnie wygląda sytuacja i czy tytuł w tym samym czasie trafi także na Xboksy Series X|S i PC.

Źródło: Twitter: ZhugeEX

Tagi: PlayStation 5 project eve PS5 SHIFT-UP