Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2021 14:23
Daniil Medvedev US Open FIFA
1068V

Zwycięzca US Open wykonał cieszynkę z serii FIFA. Tenisista wytłumaczył swoje zachowanie

Daniil Medvedev pokonał Novaka Djokovica i okazał się najlepszym zawodnikiem US Open. Widzowie tenisa na całym świecie mogli zobaczyć zaskakujący gest Rosjanina, który po ostatnim zagraniu dosłownie upadł na murawę. Tenisista wytłumaczył, że wykonał cieszynkę z serii FIFA.

Daniil Medvedev został nowym mistrzem US Open i tym samym zaprzepaścił szansę Novaka Djokovica, by ten zdobył Klasycznego Wielkiego Szlema. Jak się okazuje, Rosjanin postanowił w bardzo nietypowy sposób świętować swój sukces, ponieważ upadł na murawę.

Część widzów mogła pomyśleć, że była to reakcja związana ze zmęczeniem, jednak zwycięzca postanowił wytłumaczyć sytuację: „Tylko legendy zrozumieją, co zrobiłem po meczu, to L2 + w lewo”.

Jest to oczywiście nawiązanie do serii FIFA i cieszynki nazwanej „martwa ryba”, którą możecie od pewnego czasu wykonywać w produkcjach EA Sports. Możemy przypuszczać, że Daniil Medvedev jest jednym z fanów gier Elektroników lub przynajmniej miał kilkukrotnie okazję oglądać nietypowy ruch wirtualnych piłkarzy.

Nie brakuje głosów, według których ten ruch pokazuje, jak „gry wchodzą do mainstreamu”, ale odnoszę wrażenie, że to wydarzyło się już dawno, a FIFA wymyka się wszystkim schematom, ponieważ tytuł wciąż cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-09-13-us-open-tennis-champ-does-fifas-dead-fish-celebration

Tagi: Daniil Medvedev FIFA tenis us open