Iza Łęcka Iza Łęcka 13.09.2021 12:56
Nintendo Switch nowa cena
5322V

Nintendo Switch – nowa cena oficjalnie. Nintendo uzasadnia zmianę

Od dzisiaj na rynku europejskim doszło do obniżki ceny Nintendo Switcha. Choć Big N od pierwszych przecieków stroniło przed uzasadnieniem decyzji, otrzymaliśmy już oficjalny powód zaistniałej sytuacji. Sprawdźcie szczegóły.

O zmianach cen hybrydowej konsoli Nintendo możecie przeczytać na naszym portalu od kilku dni. Z rana informowaliśmy o potwierdzeniu pojawiających się plotek – rzeczywiście w pierwszych sklepach można było już zakupić urządzenie taniej (za 299,99 euro lub 259,99 funtów), jednak powody modyfikacji stały się przedmiotem spekulacji wśród wielu sympatyków marki.

Tymczasem Nintendo wydało oficjalne oświadczenie informujące o zmianach cen swojej konsoli. Jak mogliśmy przypuszczać, głównymi powodami obniżki są zbliżający się debiut Nintendo Switch OLED oraz zmieniające się kursy walut europejskich.

„Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców detalicznych. Ponad cztery i pół roku po pierwszej premierze, Nintendo Switch nadal ma silną dynamikę sprzedaży w Europie. Po starannym rozważeniu wielu czynników, w tym kursów walut w Europie i zbliżającej się premiery Nintendo Switch - Model OLED, zdecydowaliśmy, że teraz jest odpowiedni czas na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switch".

Premiera Nintendo Switch OLED została zaplanowana na 8 października, zatem już niebawem pierwsi gracze będą mogli sprawdzić możliwości konsoli. W dalszej części oświadczenia japoński producent jednak podkreślił, że ceny modeli Lite oraz OLED nie ulegają zmianie – w Polsce sprzęt kupimy za około 879 zł (wersja Lite) oraz 1699 zł (OLED).

„Ceny handlowe Nintendo Switch Lite i nadchodzącego Nintendo Switch - Model OLED pozostają bez zmian. Ostateczna cena dla konsumentów jest określana przez sprzedawców detalicznych. Jako wskazówkę zalecamy, aby konsumenci sprawdzili u lokalnych sprzedawców detalicznych, aby poznać ich ceny."

Niebawem powinniśmy również poznać polską cenę Nintendo Switcha, o czym jak najszybciej Was poinformujemy. Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnim raportem finansowym Japończyków hybrydowa konsola do końca czerwca sprzedała się już w liczbie 89,04 mln egzemplarzy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-nintendo-switch-price-cut-is-now-rolling-out-in-europe/

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch cena Switch Switch cena