Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.09.2021 13:30
Shadow Valley sprzedaż 
672V

Stardew Valley ze znakomitym wynikiem. Gra rozeszła się już w 15 milionach kopii

Kto by pomyślał, że na przełomie drugiej i trzeciej dekady XXI wieku gra farmerska z umowną grafiką będzie w stanie sprzedać się w kilku milionach kopii. A co dopiero w kilkunastu! 

Stardew Valley to jeden z największych hitów ostatniej dekady. Przy premierze prawdopodobnie nikt nie spodziewał się tego, do jakiej rangi urośnie cała produkcja. Niedawno najwięksi fani dostali przecież wyczekiwaną wersję fizyczną produkcji, a sam twórca intensywnie pracuje nad kolejnymi dużymi aktualizacjami, które mają przytrzymywać tabuny graczy przy produkcji. 

I wychodzi mu to bardzo dobrze. Kilka dni temu poinformowano oficjalnie, że sprzedaż Stardew Valley przekroczyła 15 milionów egzemplarzy. I jest to wynik ponadprzeciętny. Jeszcze niedawno w Internecie mogliśmy czytać o 10 milionach, ale wiele wskazuje na to, że w ostatnim czasie sytuacja się zmieniła. Eric Barone, który w Sieci kryje się za nickiem Conderned Ape, zdecydowanie ma powody do zadowolenia. 

Co jednak wyjątkowo ciekawe, produkcja jest na dobrej drodze, aby wkroczyć na listę Bestsellerów w branży gier. Obecnie barierę wejścia do zestawienia wyznacza 20 milionów sprzedanych kopii, więc zdaje się, że wszystko jest kwestią czasu. Obecne na niej gry Indie można policzyć na palcach jednej ręki, więc bez wątpienia byłoby to historyczne osiągnięcie - choć już teraz nie ma się czego wstydzić. 

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/09/stardew_valley_has_sold_over_15_million_copies

Tagi: Chucklefish Games Concerned Ape Stardew Valley