Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.09.2021 17:30
God of war
4784V

Angrboda z God of War Ragnarok w ogniu krytyki. Gracze narzekają, że bohaterka ma czarny kolor skóry

God of War Ragnarok zbiera baty za ogromny brzuch Thora, a także za karnację Angrbody. 

Dokładnie wczoraj Santa Monica Studio przedstawiło najważniejsze postacie z ich najnowszej gry - God of War: Ragnarok. Już w następnym roku będziemy mogli spotkać się z Tyrem, Freyą, Thorem czy Angrbodą. 

Niestety, ale wraz z ujawnieniem bohaterów fani serii, jak i zwykli gracze, zaczęli bardzo mocno narzekać na decyzje amerykańskiego studia. Sporo oberwało się bogowi piorunów, a raczej jego okrągłemu brzuszkowi, o czym pisaliśmy już wczoraj, ale nie można przejść obojętnie obok fali krytyki, jaka wylała się na gigantkę o imieniu Angrboda.

Odbiorcy narzekają przede wszystkim na jej... kolor skóry. Niektórzy fani nie mogą pojąć, dlaczego deweloperzy próbują rzekomo dostosować się pod panujące obecnie standardy, projektując czarnoskórą bohaterkę w grze, której akcja została osadzona w mitologii nordyckiej.

Zarzutom w stronę Santa Monica Studio przyglądał się twórca scenariusza, Matt Sophos, który w pewnym momencie wybuchł i postanowił odpowiedzieć jednemu z narzekających w taki właśnie sposób:

Deweloper poprosił prowokatora, aby wskazał mu tekst, w którym jest napisane czarno na białym, iż wszyscy Jotunnowie (czyli de facto giganci/olbrzymi) byli białoskórzy. Jak zauważycie wchodząc w wątek na Twitterze, odpowiedzi na to pytanie się nie doczekał.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/11/god-of-war-angrboda-race/

Tagi: God of War: Ragnarok Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment