Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.09.2021 13:30
KOTOR bez EA i Bioware
1641V

KOTOR Remake bez BioWare i EA? Przedstawiciele studia udzielili wymijającej odpowiedzi

Odświeżona wersja kultowej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen była bez wątpienia jedną z lepszych niespodzianek minionego PlayStation Showcase 2021. Wiele wskazuje na to, że twórcy oryginału nie udzielą się w nowej odsłonie. 

Zapowiedź Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake, do której doszło kilka dni temu podczas PlayStation Showcase 2021, była bez dwóch zdań jedną z największych niespodzianek samego wydarzenia. Projekt rozpalił oczekiwania fanów i sprawił, że nawet ci, którzy dawno nie wracali do uniwersum Gwiezdnych Wojen, zainteresowali się produkcją od ekipy ze studia Aspyr. 

Już od momentu premiery pojawiały się komentarze o zaangażowanie ekip, które pracowały przy oryginalnej odsłonie - Electronic Arts oraz Bioware. Swoje koneksje postanowił wykorzystać Geoff Keighley, który napisał do przedstawicieli studiów i zapytał, czy będą oni zaangażowani w postawanie wyczekiwanego remake'u. Odpowiedzi nie udzieliło jeszcze BioWare, ale rzecznika EA zdążyła odpisać. 

Niestety trudno mówić o konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Zamiast tego wiadomość brzmi bardzo wymijająco i w zasadzie można wyciągnąć z tego chęć udzielenia krótkiego i jasnego stanowiska. Fani (oraz sam Geoff) są zgodni w tym, iż taki sposób konwersacji jawi się raczej jako zaprzeczenie współpracy przy tym tytule. Jeśli byłoby inaczej, prawdopodobnie moglibyśmy liczyć na zwięzłą i twierdzącą odpowiedź. Zresztą, oceńcie sami: 

 

Źródło: https://gamerant.com/star-wars-kotor-remake-bioware-ea/

Tagi: Aspyr Sony Interactive Entertainment Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake