Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2021 04:30
PS5 (CFI-1100) - test
6641V

Nowy model PS5 (CFI-1100) działa faktycznie chłodniej? Test PlayStation 5 zaskakuje

Pojawiają się kolejne opinie dotyczące nowego modelu PS5. Urządzenie oferujące mniejszy radiator, ale prawdopodobnie poprawiony wentylator ma faktycznie lepiej radzić sobie podczas rozgrywki. Sprawdźcie najnowszy test PlayStation 5 (CFI-1100).

Jak wiadomo nowy model PS5 (CFI-1100) pojawił się już w wielu krajach i nawet gracze z Polski mogą kupić odświeżoną wersję konsoli. Austin Evans w zeszłym miesiącu rozpętał burzę potwierdzając, że urządzenie otrzymało znacznie mniejszy radiator, co jego zdaniem powinno negatywnie wpłynąć na działanie konsoli. Z tą opinią nie zgodziło się Digital Foundry, ale dopiero teraz możemy sprawdzić konkretny test urządzenia.

Twórca z kanału Hardware Busters potwierdził bardzo pozytywne wyniki konsoli – na materiale możemy zobaczyć, jak autor zmierzył temperaturę wewnętrznych komponentów PS5 i doszedł do wniosku, że pomimo zmian: konsola jest chłodniejsza.

PS5 (CFI-1100) - test 1

Według testów Hardware Busters – procesor odświeżonego PS5 działa o 11C chłodniej od modelu premierowego (40,08C vs 51,15C), ale pamięć radzi sobie gorzej podczas obciążeń (48,2C vs 40,88C). Trzeba jednak pamiętać, że twórca miał dostęp do wyłącznie jednego modelu, więc trudno powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku każdego egzemplarza PlayStation 5.

„Mają dokładnie takie same wentylatory, pobór mocy jest mniej więcej taki sam, prędkość wentylatorów również... Jedyna różnica jest w radiatorze. Już teraz widać, że radiator w nowym PlayStation 5 działa lepiej... Tak, jest mniejszy i waży 300g mniej, ale jest bardziej efektywny. Zmierzyłem 11C niższą temperaturę procesora w nowym modelu PS5. Różnica w pamięci... Tak, była o 8C wyższa w nowym modelu, ale najważniejsza jest temperatura procesora. Według moich danych nowy radiator wydaje się być lepszy”.

Pełny test znajdziecie poniżej.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/new-test-suggests-the-revised-ps5-model-actually-runs-cooler/

Tagi: CFI-1100 PlayStation 5 ps5 PS5 CFI-1100 Sony