Iza Łęcka Iza Łęcka 09.09.2021 08:58
Tales of Arise
978V

Tales of Arise z nietypowym rozwiązaniem. Gracze korzystający z Xboksów otrzymają 2 płyty – dla XOne i XSX

Twórcy Tales of Arise nie korzystają z typowego Smart Delivery, przez co właściciele konsol Microsoftu otrzymają w pudełku dwie płyty – jedną z produkcją z aktualnej generacji, natomiast drugą przeznaczoną dla starszych sprzętów. Posiadając w domu dwie konsole, sympatycy serii będą mogli zdobyć dwa „calaki”.

Od wczoraj możecie zapoznać się z naszą recenzją Tales of Arise, w której Konsolite potwierdza, że na rynek zmierza bardzo mocny jRPG - nie tylko fani serii, ale również większe grono graczy będzie czuło się usatysfakcjonowane. Tytuł zbiera pochwały z niemal całego świata, jednak okazuje się, że może nas zaskoczyć jeszcze w jednym aspekcie.

W wersji na Xboksy autorzy Tales of Arise najwyraźniej nie skorzystali ze standardowego Smart Delivery. W pudełku zawierającym grę pojawią się dwie płyty – jedna dla Xboksa One i druga dla Xboksa Series X. Bandai Namco odniosło się do sytuacji i wyjaśnia:

„Tales of Arise oferuje fanom możliwość doświadczenia gry na Xboksie One lub na Xboksie Series X bez dodatkowych opłat. Tales of Arise na konsolę Xbox zostanie dostarczone jako podwójny pakiet cross-generacyjny. Obie płyty są wymagane do gry w Tales of Arise na konsoli Xbox One lub Xbox Series X. Po zainstalowaniu produkcji w wersji na konsolę Xbox One lub Xbox Series X, płyta będzie wymagana do rozgrywki. Oba dyski powinny być zachowane, aby gra była grywalna. Przy zakupie cyfrowym otrzymujesz obie wersje i możesz wybrać, którą chcesz zainstalować”.

Co ciekawe, Microsoft od dłuższego czasu oferuje technologię Smart Delivery, która jest śmiało wykorzystywana przez wielu deweloperów, jednak jeszcze nie byliśmy świadkami podobnego rozwiązania.

Część wydawców żąda od graczy kupowania cross-generacyjnych pakietów, przez co klienci muszą dopłacać do specjalnych wydań lub kupić aktualizację, natomiast w przypadku Tales of Arise w wersji na Xboksy otrzymamy w standardowej cenie pozycję na dwie generacje.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/tales-of-arise-is-a-two-disc-physical-release-on-xbox-no-smart-delivery-save-transfer-2-achievement-lists-digital-is-separate-versions-as-well.483892/

Tagi: Bandai Namco Tales of Arise Xbox Xbox One Xbox Series X|S