Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2021 20:52
Xbox Elite Series 2
4469V

Xbox z ulepszonymi padami. Microsoft oferuje nowoczesną technologię dla starszych kontrolerów

Microsoft właśnie potwierdził bardzo dobrą wiadomość dla fanów marki Xbox. Firma wprowadza dużą aktualizację dla kontrolerów i teraz nawet starsze urządzenia mają wykorzystać Dynamic Latency Input (DLI). Poznajcie szczegóły ciekawej informacji.

Microsoft w ostatnich tygodniach zaprezentował kilka nowych kontrolerów, ale nie oznacza to, że firma zapomina o wcześniej wydanych urządzeniach. Na blogu Xboksa pojawiła się właśnie ważna wiadomość dotycząca aktualizacji padów.

Korporacja kolejny raz podkreśla, jak ważna jest pełna wsteczna kompatybilność, więc zdecydowano się zaoferować starszym urządzeniom funkcje oferowane aktualnie wyłącznie dla sprzętów z Xboksów Series X|S:

„Z radością rozpoczynamy dzisiaj wprowadzanie nowej aktualizacji dla kontrolerów Xbox One, bezprzewodowych kontrolerów Xbox Elite Series 2 oraz Xbox Adaptive Controllers, która udostępnia funkcje nowej generacji dostępne dotychczas tylko w padach Xbox serii X i S – w tym lepszą łączność między urządzeniami i mniejsze opóźnienia”

Teraz gracze nawet na sprzęcie z XOne będą mogli w szybki sposób przeskakiwać pomiędzy platformami – bez problemu możemy grać na Xboksie Series X, po chwili przejdziemy na PC, a następnie skorzystamy z chmury.

To jednak dopiero początek, ponieważ „innowacyjna funkcja Dynamic Latency Input (DLI)” będzie dostępna także na wspomnianych padach – dzięki temu gracze mogą liczyć na „szybszą rozgrywkę i pozornie natychmiastowe działanie”.

Aktualnie firmware jest dostępny wyłącznie dla użytkowników programu Xbox Insiders (Alpha Skip-Ahead i Alpha), ale w przyszłości kolejni gracze sprawdzą propozycje.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/09/08/xbox-controller-firmware-update-rolling-out-to-insiders-starting-today/

Tagi: Xbox xbox adaptive controller Xbox One Xbox Series X|S