Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2021 20:29
Scarlett Johansson w MCU
2932V

Scarlett Johansson zażądała od Disneya gigantycznej kwoty za wrzucenie Czarnej Wdowy do Disney+

Walka Scarlett Johansson z korporacją Disney wciąż trwa, a na światło dzienne wyszły konkretne szczegóły dotyczące żądań aktorki oraz problemów z komunikacją. Jak się okazuje – zespół Johansson zażądał od pracodawcy ogromnej wypłaty.

Scarlett Johansson pozwała Disney z powodu premiery „Czarnej Wdowy”, która trafiła jednocześnie na wielki ekran oraz do Disney+. Jak wiadomo korporacja odpowiedziała ujawniając zarobki aktorki, a sama gwiazda Marvel Cinematic Universe była „zszokowana tonem” i „atakiem” Disneya.

The Wall Street Journal przedstawiło nowe informacje dotyczące całej sytuacji – zdaniem dziennikarzy prawnicy Scarlett Johansson zażądali od Disneya aż 80 mln dolarów rekompensaty za wrzucenie filmu do Disney+. W tej sytuacji aktorka zarobiłaby 100 mln dolarów za występ w widowisku, ponieważ otrzymała ona 20 mln dolarów podstawy.

Jej zespół miał wyliczyć, że „Czarna Wdowa” w czasach przed pandemią zarobiłaby 1,2 mld dolarów, więc jak najbardziej aktorce ma należeć się tak duża wypłata. Trzeba jednak przypomnieć, że realia są zupełnie inne, ponieważ aktualnie historia w box office wygenerowała 372 mln dolarów i 60 mln dolarów z Disney+. Film kosztował 200 mln dolarów.

WSJ potwierdza również, że 100 mln dolarów było „punktem wyjścia”, jednak Disney nigdy nie złożył swojej oferty, ponieważ pojawił się pewien problem z komunikacją. Bob Chapek, prezes korporacji, zajmował się sprawami związanymi z pandemią i prowadzeniem firmy w tak trudnych czasach, więc jego zastępcy powinni zająć się negocjacjami – jednak podobno Alan Bergman i Kareem Daniel „nie odpowiadali na telefony czy e-maile od zespołu Johansson ani nie angażowali się w poważne rozmowy”.

Przedstawiciele korporacji są jednak przekonani, że Scarlett Johansson mogłaby zarobić znacznie więcej niż wspomniane 100 mln dolarów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/scarlett-johansson-asked-for-100-million-after-black-widow-shifted-to-disney-simultaneous-release-report/1100-6495998/

Tagi: czarna wdowa Disney Disney+ Marvel scarlett johansson