Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2021 05:33
Scarlett Johansson i Czarna Wdowa - Disney
21331V

Disney odpowiada na pozew Scarlett Johansson i ujawnia jej wypłatę. Aktorka skorzysta z premiery w Disney+

Disney postanowił zareagować na zarzuty i pozew Scarlett Johansson. Korporacja wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że aktorka otrzymała dodatkową wypłatę z powodu wydania „Czarnej Wdowy” w Disney+. Poznaliśmy nawet dokładną kwotę, która trafiła na konto Johansson.

Od wczoraj światowe media rozpisują się na temat pozwu Scarlett Johansson, która oskarżyła Disney o wprowadzenie zmian w umowie przy premierze „Czarnej Wdowy”. Aktorka miała stracić miliony, ponieważ jej wypłata była uwarunkowana wynikami z Box Office, a jak wiadomo korporacja zdecydowała się wrzucić film nie tylko na wielki ekran oraz do Disney+.

Rzecznik Disneya postanowił szybko zareagować i wydał zaskakujące oświadczenie. Firma nie tylko stawia aktorkę w złym świetle, to dodatkowo tłumaczy, że Scarlett Johansson otrzyma dodatkowe pieniądze za wydanie filmu w Disney+ oraz przedstawia jej wypłatę:

„Nie ma żadnego uzasadnienia dla tego pozwu. Pozew jest szczególnie przykry i niepokojący ze względu na bezduszne lekceważenie strasznych i długotrwałych globalnych skutków pandemii COVID-19. Disney w pełni wywiązał się z kontraktu pani Johansson, a co więcej, wydanie Czarnej Wdowy na Disney+ z Premier Access znacząco zwiększyło jej możliwości zarobienia dodatkowego wynagrodzenia – oprócz 20 milionów dolarów, które otrzymała do tej pory”.

Możemy podejrzewać, że sprawa nie zostanie szybko zakończona, ponieważ jak widać – Disney uważa, że wywiązał się z kontraktu, ale aktorka jest innego zdania. Mimo wszystko mam wrażenie, że ujawnienie dokładnego honorarium Scarlett Johansson jest pewnym zaskoczeniem.

Sprawdźcie naszą recenzję "Czarnej Wdowy".

Źródło: https://deadline.com/2021/07/scarlett-johansson-walt-disney-co-black-widow-lawsuit-1234802440/

Tagi: Czarna Wdowa Disney Disney+ Scarlett Johansson