Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.09.2021 14:28
Chiny Gaming
1935V

Chińskie restrykcje już działają. Młodzi gracze w pierwszy weekend spowodowali awarię serwerów

Gracze z Chin nie mogą już myśleć o swobodnej rozgrywce w każdy dzień tygodnia. Zaskakujące restrykcje działają i w pierwszy weekend były prawdopodobnie powodem awarii serwerów w popularnym Honor of Kings. Deweloperzy nie zwalają winy na rząd, ale wszyscy doskonale znają przyczynę problemów.

Pod koniec zeszłego miesiąca informowaliśmy naszą społeczność o zaskakujących przepisach z Chin – teraz gracze do 18 roku życia mogą grać jedynie 90 minut przez cały tydzień, a ten czas mogą wykorzystywać jedynie w piątek, sobotę, niedzielę lub święta od godziny 20:00 do 21:00.

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze problemy, ponieważ w pierwszy weekend Honor of Kings dosłownie padło. W sobotę serwery największej mobilnej pozycji z regionu zostały wyłączone i choć nie podano dokładnego komunikatu, to wszyscy doskonale wiedzą, dlaczego w jednym momencie do gry chciało zalogować się tak wielu graczy, że infrastruktura odmówiła posłuszeństwa. Problemy pojawiły się także w niedzielę i jedynie piątek był stosunkowo spokojny.

Sytuacja może się powtarzać, ponieważ nawet największe firmy mają problemy, gdy w jednym momencie do gry chce zalogować się wielu graczy. Rynek chiński jest ogromny, a takie pozycje jak Honor of Kings cieszą się ogromną popularnością. Twórcy jednak będą musieli reagować, by przynajmniej przez te 90 minut w tygodniu część fanów mogła w spokoju rozegrać 2-3 mecze.

Źródło: https://www.thegamer.com/china-new-gaming-restrictions-crash-servers/

Tagi: chiny granie w chinach gry mobile pc PS4 ps5 Switch Xbox