Iza Łęcka Iza Łęcka 06.09.2021 13:40
Sociable Soccer
1334V

Sociable Soccer zmierza na konsole. Duchowy spadkobierca Sensible Soccer ma datę premiery

Sociable Soccer od lat jest przedstawiany jako „duchowy następca Sensible Soccer”. Choć gra była pierwotnie dostępna na jednej platformie, już za kilka miesięcy następni gracze zapoznają się tytułem. Produkcja zadebiutuje na konsolach i PC.

O Sociable Soccer informujemy naszych czytelników od 2015 roku – produkcja mierzyła się z długim i wymagającym procesem tworzenia, jednak w ostateczności zadebiutowała na Apple Arcade w listopadzie 2019 roku. Dzięki nawiązaniu współpracy z nowym wydawcą entuzjaści piłki nożnej będą mogli szykować się na nowe doświadczenie.

Kiss Publishing to firma zajmująca się pozycjami niezależnymi, która podpisała umowę z Hare'a Tower Studios. W przyszłym roku pozycja zostanie udostępniona na wielu urządzeniach. Sytuację przedstawił współzałożyciel i dyrektor generalny Darryl Still:

„Naszą datą docelową jest 17 kwietnia 2022 roku, Wielkanoc w przyszłym roku. Wersja PC jest wiodąca, ale wszystkie wersje konsolowe pojawią się w tym samym czasie: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Switch”.

Jon Hare już w 2008 roku rozpoczął prace nad Sociable Soccer, jednak był to czas wypełniony wieloma wyzwaniami, między innymi nieudaną akcją na Kickstarterze. Na sprzęcie Apple zadebiutowały już trzy części zręcznościowej serii, jednakże dopiero teraz deweloper będzie mógł skupić się na nowych funkcjach – wszystko dzięki mocniejszym platformom.

„Pod koniec maja, po cierpliwych poszukiwaniach odpowiedniego partnera, udało nam się zawrzeć umowę z Kiss Publishing. Teraz jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkie te kwestie z PC/konsol, których nie mogliśmy zrobić na urządzeniach mobilnych. Oczywiście graficznie możemy pójść jeszcze dalej, a poza tym jest cała masa funkcji, które chcemy umieścić w grze, a które możemy teraz uruchomić na PC/konsoli. Jest to więc ekscytujący czas” – stwierdził Jon Hare.

Gracze powinni oczekiwać „pełnej wizji wszystkiego”, co Hare planuje zrobić. Zmiany uwzględniają ulepszony silnik animacji, dogodniejszą mechanikę gry, piłki oraz kamery. Poniżej zobaczmy, jak wygląda Sociable Soccer na iOS:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sensible-soccers-spiritual-successor-is-coming-consoles-and-pc/

Tagi: data premiery pc PS4 PS5 Sociable Soccer switch Xbox