Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2015 13:22
Sensible Soccer powraca! Poznajcie duchowego następcę - Sociable Soccer
2630V

Sensible Soccer powraca! Poznajcie duchowego następcę - Sociable Soccer

Jeśli macie na karku ponad 20 wiosen, to pewnie pamiętacie Sensible Soccer. Gra przez wiele lat umilała spotkania wszystkim fanom piłki nożnej i w ten piękny dzień otrzymaliśmy wiadomość o powrocie legendy. Produkcja pod tytułem Sociable Soccer w przyszłym roku ma zadebiutować na trzech platformach. 

Kilka minut temu w Sieci pojawiła się wiadomość od Jona Hare’a, który niegdyś był współwłaścicielem Sensible Software, czyli studia odpowiedzialnego za między innymi Sensible Soccer, Cannon Fodder oraz Sensible World of Soccer. Twórca postanowił powrócić do branży i chce zaoferować graczom duchowego spadkobiercę kultowej piłki.

Deweloper jest pewny swego, ponieważ zebrał zespół doświadczonych twórców, którzy pracowali między innymi nad Max Payne oraz The Walking Dead. Studio zamierza stworzyć prawdziwego „duchowego następcę” i z tego powodu możemy oczekiwać zmagań na bardzo szybkim poziomie!

Na dzień dzisiejszy wiemy, że w tytule pojawi się ponad 500 prawdziwych zespołów z całego świata, w tym reprezentacji oraz drużyn z największych lig. W pojedynkach może na jednej konsoli wziąć jednocześnie ośmiu graczy, którzy zawalczą w lidze. Tryb dla pojedynczego gracza będzie bardzo rozbudowany i pozwoli śmiałkom rywalizować o ponad 30 pucharów.

Jednak ekipa najbardziej skupia się na zmaganiach w sieci, ponieważ w grze pojawi się „liga multiplayer”. Na samym początku rozgrywki zostaniemy poproszeni o wybranie narodowości, ukochanego klubu, a następnie stworzymy swój awatar, którym będziemy reprezentować formację w zmaganiach. Gracze będą mogli uczestniczyć w specjalnych spotkaniach przeciwko fanom innych zespołów, a najlepsi zostaną wybrani do narodowych reprezentacji, gdzie zawalczą o złote krążki na Mundialu!

Muszę jednak zaznaczyć, że Sociable Soccer trafił aktualnie na Kickstartera, a deweloperzy potrzebują 300 tysięcy funtów na przygotowanie tytułu. Gra ma zadebiutować w przyszłym roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2015/11/12/sociable-soccer-the-spiritual-successor-to-sensible-soccer-hits-kickstarter-today/?

Tagi: kickstarter sensible soccer sociable soccer