Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.09.2021 21:30
deep down
1494V

Deep Down, ex na PS4 od Capcomu, zaginął i nawet były szef PlayStation nie wie, co się z nim stało

Co się stało z Deep Down, produkcją ekskluzywną od Capcomu? Tego nie wie nawet były szef PlayStation - Shawn Layden.

Jason Schreier porozmawiał wczoraj z byłym szefem PlayStation - Shawnem Laydenem. Wywiad możecie przeczytać klikając tutaj, ale warto wyróżnić z niego jedną, bardzo ważną kwestię. Amerykański biznesmen w pewnym momencie został zapytany, co się stało z Deep Down, na co odpowiedział: "nie mam pojęcia".

W gwoli przypomnienia, Deep Down było ekskluzywną grą tworzoną przez Capcom z myślą wyłącznie o systemach PlayStation 4. Zainteresowani mieli otrzymać w swoje łapki RPG-a akcji, który swoją formą przypominałby pokochane przez fanów soulslike - Dark Souls. Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie poniższy, oficjalny gameplay udostępniony siedem lat temu.

Ciężko stwierdzić, co tak naprawdę stało się z wspomnianym wyżej tytułem. Capcom oznajmił w 2019 roku, że nie pracuje już nad nim, ale nie oznacza to, że marka nie przeszła do innych deweloperów. Mamy już końcówkę trzeciego kwartału 2021 roku i wiele wskazuje na to, że projekt został niedawno skasowany albo zresetowany i jest obecnie tworzony z myślą o PS5.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/09/04/layden-on-deep-down-game/

Tagi: Capcom Deep Down PS4