Iza Łęcka Iza Łęcka 03.09.2021 09:50
Battlefield Mobile
2536V

Battlefield Mobile zapewni „najlepsze mobilne wrażenia FPS”. EA potwierdza start testów

Gracze wyczekują na konkrety dotyczące testów Battlefield 2042, natomiast już wkrótce Electronic Arts może zaprezentować Battlefield Mobile. Produkcja pojawiła się na Google Play, dzięki czemu poznaliśmy szereg informacji i możemy sprawdzić pierwsze materiały. [Aktualizacja#1]

Battlefield Mobile zostało zapowiedziane w kwietniu jako „samodzielna produkcja”, stworzona całkowicie od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Deweloperzy przez wiele lat pracowali nad prototypami shootera, tymczasem nadciągają szczegóły. 

EA wydaje się jak najbardziej przekonane o jakości nowej pozycji, która już teraz jest określana mianem „najlepszego mobilnego wrażenia FPS”.

„Stwórz oddział w Battlefield Mobile. Ty i twoja załoga przypuścicie szturm na mapach i w trybach zarówno nowych, jak i znanych weteranom. Zbuduj ekwipunek złożony z autentycznej broni i gadżetów zmieniających reguły gry. Walcz o kontrolę nad potężnymi pojazdami, takimi jak czołgi i quady. Zniszcz pole bitwy, dokonując destrukcji środowiska na wielką skalę. Możliwości bojowe stale rosną, a ich skala stale się zwiększa, dając ci możliwość prowadzenia wojny na masową skalę”.

Autorzy podkreślają, że we wszystkich trybach doświadczymy „tych samych szalonych sytuacji i wybuchowych widowisk, z których słynie Battlefield”. Będziemy uciekać na quadzie, skakać ze spadochronem z budynków podczas strzelania z wyrzutni rakiet czy też pogrzebiemy wrogów pod grudami budynków. Zapowiadają się spore emocje.

W Battlefield Mobile stoczymy bitwy na lądzie, morzu i w powietrzu, a podczas rozgrywki wcielimy się w żołnierzy reprezentujących różne klasy (Szturmowiec, Wsparcie, Medyk, Zwiadowca). Oczywiście możliwa będzie pełna personalizacja ekwipunku – broni, skórek czy też gadżetów.

Data premiery mobilnej pozycji nie została jeszcze określona, lecz nie ulega wątpliwości, że EA i DICE rozpoczęli kolejny etap prac i możemy oczekiwać, że już wkrótce dowiemy się, kiedy zagramy nie tylko w Battlefielda 2042, ale również w Battlefield Mobile. Zachęcamy do zapoznania się z udostępnionymi materiałami.

[Aktualizacja #1:]

Przedstawiciel Electronic Arts zapowiedział, że już jesienią rozpoczną się pierwsze testy rozgrywki w Indonezji i na Filipinach.

Battlefield Mobile - 1

Battlefield Mobile - 2

Battlefield Mobile - 3

Battlefield Mobile - 4

Battlefield Mobile - 5

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.gp.odessa

Tagi: Battlefield Mobile DICE Electronic Arts