Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2021 15:14
Battlefield Mobile
2411V

Battlefield Mobile zapowiedziany. DICE wspomina o Battlefield 6

DICE właśnie ujawniło Battlefield Mobile i wspomniało o Battlefield 6. Twórcy szykują się do prezentacji dwóch gier, ale tylko jedna produkcja zadebiutuje na rynku w 2021 roku. Poznajcie pierwsze informacje o mobilnym projekcie.

Od miesięcy czekamy na pokaz Battlefield 6, a zamiast tego DICE właśnie ujawniło Battlefield Mobile. Produkcja przeznaczona na smartfony i tablety nie jest w żaden sposób połączona z wielkim tytułem i deweloperzy potwierdzają, że gracze mają oczekiwać pełnych wrażeń.

Nie znamy aktualnie ostatecznej nazwy Battlefield Mobile, ale tytuł jest „samodzielną produkcją”, która „została zbudowana od podstaw”. Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE, potwierdził, że projekt od lat znajdował się w fazie prototypowania, jednak dopiero teraz produkcja zmierza na rynek.

„Nie dajcie się zwieść – to samodzielna gra. To zupełnie inna gra niż ta, którą tworzymy na konsole i PC, zaprojektowana specjalnie z myślą o platformach mobilnych. Jest tworzona od podstaw przez iToys, by możliwość grania w grę z serii Battlefield , gdzie tylko chcecie, stała się rzeczywistością. Możecie się spodziewać w pełni rozwiniętej gry, która sprawdzi wasze umiejętności. Gra mobilna wchodzi teraz w okres testowy, w związku z czym możecie się spodziewać kolejnych informacji.”

W Battlefield Mobile mamy otrzymać rozgrywkę „opartą na umiejętnościach”, a w tytule znajdzie się wiele znanych elementów – możliwość zniszczenia otoczenia czy też ogromna liczba graczy.

Oskar Gabrielson wspomniał również o Battlefield 6 – tytuł jest opracowywany przez trzy studia (DICE, DICE LA, Criterion) i wszyscy deweloperzy chcą zaoferować „wspólną wizję gry”:

„Rok 2021 to dla nas w DICE ekscytujący czas. Współpracując z innymi światowej klasy studiami deweloperskimi pod skrzydłami Electronic Arts, mamy największy zespół w historii, pracujący nad grą z serii Battlefield na konsole i PC. Nasi przyjaciele z Criterion i DICE LA współpracują z nami nad wspólną wizją gry, podczas gdy zespół w Göteborgu wynosi technologię w grze na wyższy poziom. Wspólnie tworzymy coś oszałamiającego, a efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć w ostatnich miesiącach 2021 roku.

Obecnie codziennie zajmujemy się testami: dopracowywaniem i balansowaniem rozgrywki, by dostarczyć jak najlepszą grę z serii Battlefield. To śmiały krok z naszej strony. Gra zawiera wszystko, za co kochamy serię Battlefield – i wynosi to na zupełnie nowy poziom. Epicka skala. Wojna totalna. Szalone, niespodziewane momenty. Zmieniająca rozgrywkę destrukcja. Widowiskowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i ilością zniszczenia niż kiedykolwiek przedtem. Wszystko to dzięki możliwościom PC i konsol nowej generacji.

Bądźcie gotowi – grę ujawnimy „wkrótce”.”

Battlefield Mobile ma trafić na rynek w 2022 roku, ale obie strzelanki zostaną ujawnione „wkrótce”.

Źródło: Informacja prasowa: Electronic Arts

Tagi: Battlefield 6 Battlefield Mobile DICE