Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2021 17:01
Rise of the Tomb Raider
5250V

Microsoft zapłacił majątek za ekskluzywność Rise of the Tomb Raider. Znamy dokładną kwotę

Microsoft zaskoczył na E3 2014 zapowiadając Rise of the Tomb Raider. Gra była czasowo dostępna wyłącznie na Xboksie One i Xboksie 360, co jak się okazuje – kosztowało naprawdę sporo. Znamy dokładną kwotę, jaką korporacja musiała przeznaczyć na wykupienie produkcji.

Pierwszy zwiastun Rise of the Tomb Raider został zaprezentowany na konferencji Microsoftu na E3 2014. Amerykańska korporacja zaskoczyła, ponieważ pokazała grę i potwierdziła ekskluzywność tytułu – opowieść zadebiutowała w 2015 roku na Xboksie One i Xboksie 360. Na początku firma nie wspominała, kiedy pozycja będzie mogła trafić na inne platformy, jednak wiadomo w 2016 roku odbyła się premiera przygody Lary Croft na PC i PlayStation 4.

Jak się okazuje, taka przyjemność kosztowała naprawdę sporo. Jak potwierdził Timur222 – ekskluzywność kosztowała Microsoft aż 100 mln dolarów! Jest to naprawdę gigantyczna kwota biorąc pod uwagę, że tytuł po mniej niż 12 miesiącach trafił na platformę Sony.

Jak wiadomo od czasu do czasu jesteśmy świadkami podobnych ruchów – nawet kilka minut temu mogliście zapoznać się ze zwiastunem najnowszej gry Arkane Lyon. Deathloop zadebiutuje aktualnie wyłącznie na PS5 i PC, choć jak wiadomo Bethesda i Arkane należą teraz do Microsoftu. Identyczną sytuację zobaczymy w przypadku GhostWire: Tokyo.

Źródło: Twitter: bogorad222

Tagi: Crystal Dynamics Rise of the Tomb Raider Square Enix