Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.08.2021 13:19
Figurka na 20-lecie Devil May Cry mierzy ponad metr i kosztuje 16 tysięcy zł
939V

Figurka na 20-lecie Devil May Cry mierzy ponad metr i kosztuje 16 tysięcy zł

Marka Devil May Cry obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji firma Prime1 Studio nawiązała ponownie współpracę z Capcomem i przygotowała rewelacyjnie wyglądającą statuetkę przedstawiającego Dantego.

Statuetka ikony serii Devil May Cry, mierząca ponad 1 metr wysokości (dokładnie 109 cm) i ważąca ok. 30 kg, nie tylko wygląda niesamowicie, ale wprawia też w osłupienie swoją ceną. Za dzieło Prime1, przedstawiające Dantego w wydaniu z Devil May Cry 5, w najdroższym wydaniu trzeba zapłacić w oficjalnym sklepie firmy ok. 16 tysięcy zł (4300 dolarów). Tańsza wersja tej "figurki" wyceniana jest na ok. 10 tysięcy złotych. Niższa cena oferowana jest ze względu na prostszą konstrukcję głowy. W wersji "premium" produkt posiada bardzo realistyczną, silikonową głowę, z syntetycznym włosami.

W stworzeniu statuetki wykorzystano nie tylko tkaninę do wykonania ubrania Dantego, ale również metalowe elementy do odtworzenia broni bohatera (miecza i spluwy). Uruchomiono już pre-ordery na oficjalnej stronie Prime 1 Studio, ale - jak zwykle w przypadku takich dzieł - trzeba będzie sporo poczekać na dostawę. Prime1 informuje, że wysyłka rozpocznie się najprędzej od listopada 2022 r.

Źródło: https://screenrant.com/devil-may-cry-dante-statue-20th-anniversary-expensive/
https://www.prime1studio.com/dmcv-dante-black-label-hdmmbldmcv-01.html

Tagi: dante Devil May Cry figurka