Iza Łęcka Iza Łęcka 30.08.2021 13:34
Aliens Fireteam Elite
809V

Aliens: Fireteam Elite ze zdumiewającą sprzedażą w Wielkiej Brytanii. Ghost of Tsushima zalicza duży spadek

Fani marki „Obcy” dali o sobie znać w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii. Aliens: Fireteam Elite podzieliło recenzentów, jednak zdołało podbić ranking i okazało się najchętniej wybieraną produkcją w fizycznej dystrybucji w UK.

Aliens: Fireteam Elite nie jest najmocniejszą pozycją debiutującą w ostatnich tygodniach, lecz mimo to cieszy się znakomitą popularnością wśród odbiorców. Kooperacyjna gra Cold Iron Studios zajęła pierwsze miejsce w najświeższym brytyjskim rankingu sprzedaży.

Nie znamy dokładnej liczby kupionych egzemplarzy, ale gracze najchętniej sięgnęli po wydanie na PS5 (42%), następnie wybierali edycje na Xboksy Series X|S (31%) i na PlayStation 4 (27%). Redakcja Gamesindustry poinformowała, że tytuł osiągnął ponad dwukrotnie lepszy wynik od Mario Kart 8: Deluxe, które zajęło drugie miejsce.

Największy spadek odnotował Ghost of Tsushima Director's Cut, który cieszył się o 50% gorszym zainteresowaniem w porównaniu z minionym tygodniem i obecnie uplasował się na 9 miejscu w zestawieniu sprzedaży – 7 dni temu reżyserskie wydanie zajęło pozycję lidera rankingu.

Co ciekawe, gry przeznaczone na PS5 zanotowały o około 50% gorsze wyniki w najnowszym okresie rozliczeniowym – Spider-Man: Miles Morales (z 3 na 5 miejsce) oraz Ratchet & Clank: Rift Apart (z 2 na 12 lokatę). Pamiętajmy jednak, że popularność wskazanych tytułów jest uzależniona od dostępności PlayStation 5 na brytyjskim rynku. Produkcje Sony cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, gdy na półki sklepowe trafiają nowe zestawy konsoli.

No More Heroes 3 zaliczyło słaby start w fizycznej dystrybucji (16 miejsce), natomiast Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 Elite Edition, pomimo debiutu na PlayStation 5, nie podbiło listy (31 lokata).

Tak prezentuje się ranking sprzedaży w fizycznej dystrybucji z Wielkiej Brytanii: 

  1. Aliens: Fireteam Elite (nowość)
  2. Mario Kart 8: Deluxe (4 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  3. Minecraft (5)
  4. Grand Theft Auto 5 (3) 
  5. Spider-Man: Miles Morales (3)
  6. FIFA 21 (10)
  7. Animal Crossing: New Horizons (8)
  8. Marvel's Avengers (11)
  9. Ghost of Tsushima: Director's Cut (1)
  10. The Last of Us: Part 2 (12)

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Aliens: Fireteam Elite.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-08-30-aliens-fireteam-elite-shoots-to-no-1-uk-boxed-charts

Tagi: Aliens: Fireteam Elite Cold Iron Studios Focus Home Interactive