Assetto Corsa Competizione na rozgrywce z PS5. Twórcy zdradzili szczegóły i ujawnili Assetto Corsa Mobile

News
970V
Assetto Corsa Competizione na rozgrywce z PS5. Twórcy zdradzili szczegóły i ujawnili Assetto Corsa Mobile
Wojciech Gruszczyk | 27.08.2021, 20:29

Assetto Corsa Competizione w przyszłym roku otrzyma next-genowe wydanie, które zostało zaprezentowane na zwiastunie oraz rozgrywce. Twórcy zdradzili także szczegóły przejścia z poprzedniej na aktualną generację oraz zapowiedzieli Assetto Corsa Mobile.

Assetto Corsa Competizione zadebiutował pierwotnie na komputerach osobistych (maj 2019), a w zeszłym roku odbyła się premiera na PlayStation 4 i Xboksie One (czerwiec 2020). Możemy mieć jednak pewność, że to nie koniec i Kunos Simulazioni opracowuje next-genowe wydanie.

Studio potwierdziło, że Assetto Corsa Competizione trafi 24 lutego 2022 roku na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. Twórcy jednocześnie potwierdzili, że posiadacze gry z PS4 i XOne otrzymają bezpłatną aktualizację.

Gracze mogą oczekiwać płynnych 60 klatek na sekundę (na poprzedniej generacji wyścigi działały w 40-50 fps), a autorzy zapewnią także import save'ów, prywatne lobby w rozgrywce multiplayer oraz wszystkie malowania do samochodów.

To jednak nie koniec ciekawych informacji, ponieważ powstało także mobilne Assetto Corsa – wydanie zadebiutuje 31 sierpnia (iPad, iPhone) i będzie zawierać 9 torów i 59 licencjonowanych samochodów.

Źródło: https://wccftech.com/assetto-corsa-competizione-mobile-preview-next-gen-date-revealed/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych