Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2021 14:46
Saints Row 2022
1893V

Twórcy Saints Row wywołali burzę. Studio zareagowało na negatywne opinie fanów, ale nie zamierzają zmienić gry

Zapowiedź pełnego odświeżenia Saints Row spotkała się z mieszanym odbiorem swojego pomysłu, ale twórcy nie zamierzają zmieniać planów. Firma niespodziewanie zareagowała na opinie i wywołała tym samym znacznie więcej negatywnych komentarzy.

Studio odpowiedzialne za markę Saints Row postanowiło całkowicie odświeżyć swoje IP i twórcy zapewnią między innymi nowych bohaterów. Autorzy zamierzają zaoferować ciekawy system związany z budowaniem swojego imperium, jednak pierwszy materiał podzielił fanów.

Najwięcej negatywnych opinii zebrali protagoniści, którzy przez jednego z sympatyków marki zostali nazwani „grupą klaunów”. Deweloperzy jednak niepotrzebnie zareagowali na sytuację gifem z napisem „Haters Gonna Hate” („Hejterzy Niech Hejtują”).

Ta sytuacja wywołała prawdziwą burzę, ponieważ fani IP nie potrafią zrozumieć, dlaczego deweloperzy nie chcą wsłuchać się w ich opinie.

Gracze zarzucają deweloperom, że w taki sposób nie powinno odpowiadać się fanom, ponieważ gracze „mają prawo do krytyki”, a twórcy nazwali ich hejterami. Jeden z zainteresowanych podkreślił, że studio traktuje „fanów jak śmieci” i przypomniał sytuację z Sonic The Hedgehog i Final Fantasy XIV – producenci tych projektów wsłuchali się w opinie swojej publiki.

W ostateczności studio zareagowało i podkreśliło, że nie zamierza się wycofać ze swoich planów, ale w niedalekiej przyszłości zobaczymy więcej materiałów z gry, które najwidoczniej zdaniem studia przekonają graczy do produkcji.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/08/saints_row_team_we_arent_backing_down_but_we_understand_the_knee_jerk_reaction

Tagi: Deep Silver Saints Row (2022) Volition