Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2021 07:38
UFL
3259V

UFL w szczegółach. Bezpłatny konkurent FIFA 22 i PES-a to symulator z wielkimi planami

Zapowiedź UFL była zaskoczeniem dla wielu graczy, którzy są przyzwyczajeni do dominacji serii FIFA i PES na rynku gier piłkarskich. Deweloperzy mają jednak spore aspiracje: chcą zaskoczyć odbiorców podejściem oraz symulacyjną rozgrywką.

Podczas imprezy inicjującej gamescom studio Strikerz Inc. zaprezentowało UFL. Jest to pozycja piłkarska rozwijana w modelu biznesowym free-2-play, która została stworzona na Unreal Engine. Gra powstaje od pięciu lat i ma być poważnym rywalem dla serii FIFA i PES – wkrótce poznamy ostateczną datę premiery oraz platformy docelowe.

Studio potwierdziło, że UFL będzie dostępny za darmo i będzie otrzymywać szereg aktualizacji – sympatycy wirtualnej piłki nożnej nie zostaną zmuszeni do wydawania pieniędzy na nowości czy do ponoszenia większych kosztów:

„Gra będzie dostępna za darmo i będziemy regularnie dodawać nowe funkcje i aktualizacje bez żadnych obowiązkowych płatności lub rocznych opłat. Gra jest zaprojektowana jako uczciwe doświadczenie, które zakłada podejście skill-first i zero opcji pay-to-win”.

Eugene Nashilov, CEO w Strikerz Inc., nie ukrywa, że twórcy mają bardzo ambitne plany i chcą dokonać prawdziwej rewolucji na rynku:

„Jesteśmy fanami piłki nożnej i zapalonymi graczami - gramy w piłkarskie gry wideo od lat i dokładnie wiemy, co ludzie chcą zobaczyć w symulatorze piłki nożnej. Chcemy ponownie odkryć od podstaw piłkarskie gry wideo, oferując graczom na całym świecie rewolucyjne, ekscytujące i uczciwe doświadczenie gry”.

UFL zostało zapowiedziane jako „nowa, rewolucyjna globalna liga piłkarska online”, w której od startu otrzymamy 5000 licencjonowanych piłkarzy z prawdziwych boisk. Zawodników będziemy mogli rekrutować do swojego zespołu, lecz nie ujawniono jeszcze licencji poszczególnych lig oraz drużyn.

Co ciekawe, deweloperzy nawiązali współpracę z firmą InStat, dzięki której otrzymają szczegółowe dane i aktualne statystyki dla każdego zawodnika.

Źródło: https://www.vg247.com/ufl-free-to-play-consoles-fifa-efootball

Tagi: Strikerz Inc. Szczegóły UFL zapowiedź