Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 22.08.2021 15:37
mass effect
4215V

Mass Effect - 14 lat po premierze gry odkryto bardzo rzadką scenę rozgrywającą się na Eden Prime

Fan Mass Effect odkrył bardzo rzadką scenkę, którą możemy aktywować będąc na Eden Prime.

Ponad trzy miesiące temu światło dzienne ujrzał Mass Effect: Edycja Legendarna. Pakiet zremasterowanych gier skupiających się na trylogii komandora Sheparda pozwolił starszym, jak i nowym graczom poznać po raz kolejny/ po raz pierwszy zapoznać się z historią pierwszego ludzkiego Widma. 

Co jednak najciekawsze, jeden z fanów marki postanowił całować - dosłownie - wszystkie niewidzialne ściany w poszukiwaniu nowych smaczków. Długo szukać nie musiał, ponieważ już przy pierwszej misji głównej w ME1 natrafił na jedną z najbardziej, jak nie najrzadszą scenę w całej trylogii.

Występuje ona przy przekaźniku Protean, z którym w interakcję najpierw wszedł Saren, a następnie Ashley Williams. Aby być świadkiem wstawki filmowej, którą zaraz zobaczycie, musimy ominąć urządzenie z lewej strony i podejść do barierki - wtedy też kamera zmieni miejsce i będziemy mogli przyjrzeć się zniszczonej kolonii ludzkiej.

Ukończyłem pierwszego Mass Effecta bodajże cztery razy, ale nigdy nie natrafiłem na tę scenkę. A jak to wyglądało u Was?

Źródło: Opracowanie własne

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Mass Effect: Edycja Legendarna Microsoft Game Studios