Darmowe GTA 5 na Epic Games Store przyciągnęło miliony graczy do platformy Tima Sweeneya

Gry
1376V
Darmowe GTA 5 na Epic Games Store przyciągnęło miliony graczy do platformy Tima Sweeneya
Mateusz Wróbel | 21.08.2021, 18:19

Do sieci trafił dokument pokazujący, ilu użytkowników zainteresowało się platformą Epic Games Store po udostępnieniu np. GTA 5 za darmo.

Myśleliście, że to koniec informacji wypływających do Internetu przez batalię między Epic Games a Apple? Nic podobnego. Po ujawnieniu szczegółów dot. tego, za ile lat sklep Tima Sweeneya zacznie na siebie zarabiać, przyszedł czas na wspomnienie o ilości użytkowników zarejestrowanych na platformie.

Niedawno opublikowano dokument, który pokazuje, ilu użytkowników posiadało konto na Epic Games Store. Wykres potwierdza czarno na białym, że tzw. "darmówki" serwowane przez Epica przyciągają masę odbiorców - najlepszym przykładem jest tutaj Grand Theft Auto V, które zostało udostępnione w pełni za darmo w maju 2020 roku. Wraz z tym wydarzeniem Epic Games Store przyciągnął do siebie 7 milionów nowych użytkowników!

Dla przykładu, Subnautica przyciągnęła niecały milion zainteresowanych, a Sid Meier's Civilization VI - mniej więcej 2,5 mln. Liczby te sprawiły, że sklep Tima Sweeneya może pochwalić się już 58 milionami aktywnych użytkowników. Liczba ta jest ogromna, ale warto zaznaczyć, że to wciąż o ponad połowę mniej tego, czym może pochwalić się Steam (120 mln aktywnych graczy co miesiąc). 

Darmowe GTA 5 na Epic Games Store przyciągnęło miliony graczy do platformy Tima Sweeneya

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: https://www.theverge.com/2021/8/19/22631952/epic-games-store-gta-v-free-game-7-million-new-users-apple-trial

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper