Epic Games zatopił ponad 500 mln dolarów w swój sklep i nie spodziewa się zysku przez najbliższe sześć lat

Gry
3620V
Epic Games zatopił ponad 500 mln dolarów w swój sklep i nie spodziewa się zysku przez najbliższe sześć lat
Mateusz Wróbel | 07.08.2021, 16:33

Tim Sweeney bardzo mocno inwestuje w swój sklep, a najnowsze informacje są tylko tego dowodem.

Wciąż trwa spór między Apple a Epic Games. Obie firmy próbują dostarczyć przed sąd jak najmocniej obciążające drugą korporację dowody. W trakcie posiedzeń dowiedzieliśmy się już chociażby, ile zarabiają poszczególni wydawcy za odebranie ich pozycji w pełni za darmo na Epic Games Store - więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Tym razem serwis PC Gamer przedstawił nam szczegóły potwierdzające, że Tim Sweeney bardzo dużo inwestuje w swoje oczko w głowie - można nawet powiedzieć, że wręcz ryzykuje. Według udostępnionych danych wynika, że Epic Games stracił w samym 2019 roku aż 181 milionów dolarów, a w 2020 roku liczba ta dosięgła 444 mln dolarów. Co ciekawe, w trwającym jeszcze roku kalendarzowym mówi się, że straty będą wynosić mniej więcej 139 mln dolarów. To naprawdę ogromne liczby.

Osoby zaznajomione z Epic Games Store sugerują, że jeśli nie nastąpią żadne komplikacje w przyszłości, pierwsze zyski z Epic Games Store wpłyną na konto amerykańskiej firmy dopiero w 2027 roku, czyli za około sześć lat. 

Źródło: https://www.pcgamer.com/epic-has-sunk-dollar500m-into-the-epic-games-store-doesnt-expect-to-make-a-profit-until-2027/

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper