Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2021 18:44
Wolfenstein MachineGames
817V

Twórcy serii Wolfenstein pracują nad nową grą AAA. Gracze dotarli do pierwszych szczegółów

MachineGames pracuje nad nowym tytułem. Twórcy rozwijający serię Wolfenstein opracowują produkcję AAA i potrzebują wsparcia – dzięki ogłoszeniu o prace poznaliśmy wstępne szczegóły dotyczące projektu.

MachineGames od lat rozwija serię Wolfenstein, ale deweloperzy w 2019 roku wydali ostatnie produkcje i od tego czasu czekamy na większą zapowiedź doświadczonego studia. Bethesda potwierdziła, że deweloperzy pracują nad nową grą w uniwersum Indiany Jonesa, ale na premierę tej pozycji przyjdzie nam zaczekać jeszcze kilka lat. Nieustannie pojawiają się również plotki, według których deweloperzy pracują nad Wolfenstein III – niestety tytuł ten nie został wciąż zapowiedziany.

Jak się jednak okazuje, twórcy poszukują nowych deweloperów i potwierdzają prace nad pozycją AAA:

„MachineGames poszukuje średnio zaawansowanego lub starszego programisty SI, który dołączy do naszego zespołu i pomoże nam stworzyć naszą nadchodzącą grę AAA!”.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ MachineGames może pracować nad tytułem sieciowym – twórcy powinni posiadać umiejętności „zrozumienia botów w grach multiplayer jako zamienników ludzi” oraz mieć „wiedzy i doświadczenie w projektowaniu towarzyszy gracza”. Brzmi to jak pozycja, która nie tylko zaoferuje sieciowe starcia (boty), ale zapewni także kooperację, w której SI może pomagać graczowi?

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, ale sympatycy tego studia mogą szykować się na nową produkcję, która miejmy nadzieję zadebiutuje w najbliższej przyszłości.

Źródło: https://exputer.com/news/games/quake-and-wolfenstein-developer-new-aaa-multiplayer-game/

Tagi: Bethesda MachineGames Wolfenstein Xbox