Iza Łęcka Iza Łęcka 19.08.2021 10:46
Frostpunk 2
4058V

Frostpunk 2 walczy z „gównianymi oszustami”. Polacy pokazują „szalony absurd”

Jednym z ostatnich gorących ogłoszeń 11 bit studios była zapowiedź Frostpunk 2, która zaintrygowała wielu graczy. Dogodną okazję próbują wykorzystać „gówniani oszuści”, którzy już uruchomili przedsprzedaż kodów na pozycję. Problem w tym, że nikt nie zna jeszcze daty premiery, platform docelowych czy też ratingu PEGI. 

Frostpunk 2 został zapowiedziany klimatycznym zwiastunem - polskie studio ogłosiło, że zamierza pójść tropem hitu z 2018 roku, jednak nowa produkcja doczeka się znaczącej rozbudowy. Oprócz efektownego materiału nie otrzymaliśmy jednak żadnych dodatkowych szczegółów, takich jak chociażby termin premiery, bądź platformy docelowe.

Sytuacja nie wydaje się jednak trudnością dla serwisów zajmujących się sprzedażą kluczy - obecnie Frostpunk 2 jest sprzedawany na Kinguinie przez jednego ze sprzedawców za 145,99 zł. 11 bit studios nie pozostaje dłużne handlarzom i podjęło rękawicę, próbując nagłośnić działania, jak określili „gównianych oszustów”. 

Trzeba zaznaczyć, że deweloperzy nie podzielili się jeszcze ceną tytułu, nie ujawnili konkretów dotyczących debiutu oraz oceną PEGI – te informacje nie są jednak żadną przeszkodą dla sprzedawców.

Mocna reakcja 11 bit studios wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Gracze, którzy już teraz zakupią klucz będą wyczekiwać na produkcję, a w późniejszym czasie mogą rościć sobie pretensje do zespołu twórców – podczas gdy debiut tytułu nie jest jeszcze znany. Co więcej, firma w pewnym stopniu warunkuje także cenę gry. Jeżeli kwota za Frostpunk 2 zostałby określona na chociażby 199 zł, fani mogą wyrażać swoje niezadowolenie, że wcześniej produkcja była dostępna w niższej cenie.

Źródło: Twitter: frostpunkgame

Tagi: 11 bit studios Frostpunk Frostpunk 2