Frostpunk 2 na zwiastunie! 11 bit studios kontynuuje swój hit i zaprasza na darmową rozgrywkę w Frostpunka

Gry
2482V
Frostpunk 2 na zwiastunie! 11 bit studios kontynuuje swój hit i zaprasza na darmową rozgrywkę w Frostpunka
Wojciech Gruszczyk | 12.08.2021, 17:00

Szykujcie się na mroźną przygodę! Frostpunk 2 został właśnie oficjalnie zapowiedziany. 11 bit studios postanowiło kontynuować swój ostatni hit i gracze mogą szykować się na kolejne połączenie city-buildera, strategii, survivalu i symulatora społeczeństwa.

Frostpunk 2 to pierwsza z trzech produkcji, nad którymi pracują wewnętrzne zespoły 11 bit studios. Deweloperzy ponownie pozwolą graczom wcielić się w przywódcę miasta – naszym zadaniem będzie zdobywanie zasobów i poszukiwanie nowych źródeł energii.

Akcja gry rozgrywa się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej i nasza planeta nadal jest opanowana przez wieczną zimę, więc rządzący muszą szukać nowych możliwości, by zapewnić swojej społeczności przetrwanie.

„Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju”.

Jakub Stokalski, Co-Director Frostpunka 2, podkreślił, że deweloperzy mają teraz znacznie większy zespół (prawie 70 osób), który zapewni grze odpowiednią rozbudowę:

„Mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji”.

Frostpunk 2 to wiele trudnych wyborów i wolność w kształtowaniu społeczeństwa:

„To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą” – dodał Stokalski

Aktualnie nie znamy daty premiery oraz ostatecznych platform Frostpunka 2, ale gracze mogą od 12 do 16 sierpnia sprawdzać za darmo pierwszą część gry. Tytuł jest od 17:00 dostępny bez dodatkowych kosztów na Steam.

Poniżej możecie sprawdzić zwiastun.

Źródło: 11 bit studios

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper