Boyfriend Dungeon z kontrowersyjnymi treściami. Twórcy: „przepraszamy za wszelkie krzywdy”

News
1022V
Boyfriend Dungeon z kontrowersyjnymi treściami. Twórcy: „przepraszamy za wszelkie krzywdy”
Iza Łęcka | 17.08.2021, 13:37

Boyfriend Dungeon zadebiutowało w zeszłym tygodniu na trzech platformach oraz w Xbox Game Pass. Deweloperzy z Kitfox Games uwzględnili w pozycji kilka trudnych tematów, które wywołały wzburzenie wśród pewnej części odbiorców. Studio potwierdziło, że zamierza wydać aktualizację do gry.

Boyfriend Dungeon to niestandardowe połączenie dungeon crawlera z rogalem, symulatorem randek oraz visual novel. Gracze wcielają się w bohatera, który po ukończeniu generowanych proceduralnie podziemi otrzymuje nowy oręż, jaki niespodziewanie może okazać się potencjalną drugą połówką idealnie pasującą do protagonisty. Wszystko za sprawą nietypowego pomysłu – zaczarowania postaci w broń.

Co ciekawe, przed uruchomieniem rozgrywki możemy natrafić na ostrzeżenie, by „grać ostrożnie”, ponieważ produkcja „może zawierać odniesienia do niechcianych zalotów, prześladowania oraz innych form manipulacji emocjonalnej”. Okazuje się, że wskazane wątki są na tyle mocne w przekazie, że część odbiorców wyraziła swoje zaniepokojenie – deweloperzy jednak zareagowali.

Studio przeprosiło za wszystkie krzywdy i zapowiedziało wprowadzenie stosownej aktualizacji. Sprawa wydaje się bardzo nietypowa, jednak niektórzy gracze zasugerowali, by wprowadzić do pozycji opcję, dzięki której można pominąć problematyczne, wywołujące negatywne emocje elementy – jednak te mają wpływ na fabułę. Prawdopodobnie w Boyfriend Dungeon wprowadzone zostaną dodatkowe ostrzeżenia, które będą miały przestrzec przed kontrowersyjnymi treściami.

Warto dodać, że Boyfriend Dungeon to jedna z ostatnich niespodzianek Microsoftu – gra bez wcześniejszej zapowiedzi została dodana do katalogu Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-08-15-boyfriend-dungeon-promises-to-make-its-content-warning-more-accurate

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych