Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2021 20:52
Xbox Series X menu 4K
3392V

Xbox Series X z „oczekiwaną funkcją”. Pierwsi gracze sprawdzają zapowiedzianą opcję

W zeszłym tygodniu pracownicy Microsoftu zapowiadali „ekscytującą funkcję”, która będzie na początku testowana przez członków Xbox Insiders. Nie musimy dłużej czekać i pliki właśnie wylądowały u pierwszych graczy. Zainteresowani sprawdzą dashboard w 4K.

W zeszłym tygodniu pracownicy Microsoftu wspominali o nowych funkcjach Xboksa Series X i pierwsza propozycja właśnie została opublikowana. Użytkownicy programu Xbox Insiders mogą sprawdzać dashboard w rozdzielczości 4K:

„Dzięki dzisiejszej aktualizacji, użytkownicy programu Alpha Insiders na konsolach Xbox Series X podłączonych do wyświetlacza 4K mogą zacząć korzystać z interfejsu użytkownika o zwiększonej rozdzielczości. Zmiana ta oznacza, że Home, Guide i inne obszary interfejsu użytkownika będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości natywnej, co zwiększy ostrość i czytelność tekstu”.

Jeszcze przed premierą Xboksów Series X|S pojawiło się wiele negatywnych opinii dotyczących decyzji Microsoftu – firma zapewniła najmocniejszą konsolę na rynku, ale system wciąż nie działał w oczekiwanym 4K. Na szczęście wszystko zmierza w dobrym kierunku i w przyszłości wszyscy zainteresowani będą mogli cieszyć się z ulepszonego menu.

Funkcja będzie dostępna wyłącznie na Xboksie Series X, bo jak wiadomo Xbox Series S nie obsługuje rozdzielczości 4K. Jeśli jednak posiadacie XSX i odpowiedni telewizor, to wkrótce powinniście dostrzec sporą zmianę.

Źródło: Twitter: xboxinsider, WorkWombatman

Tagi: dashboard Microsoft Xbox Xbox Series X