Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.08.2021 12:29
W wakacyjnym rankingu sprzedaży rządzą gry sprzed prawie 10 lat. Najnowsze wyniki z UK
964V

W wakacyjnym rankingu sprzedaży rządzą gry sprzed prawie 10 lat. Najnowsze wyniki z UK

Początek tygodnia to oczywiście małe podsumowanie wyników sprzedaży z ostatnich dni na rynku brytyjskim. Najnowsze zestawienie można podsumować jednym zdaniem: GTA 5 jest nieśmiertelne.

W trakcie wakacyjnego zastoju branżowego rynek sprzedaży fizycznych wydań gier w Wielkiej Brytanii zdominowany jest przez... "starocie". Na pierwszym miejscu listy uplasowało się Mario Kart 8 Deluxe, które w swoim pierwotnym wydaniu (na Wii U) debiutowało w maju 2014 roku. Na drugiej pozycji mamy nieśmiertelne GTA 5, które uderzyło na rynek już w 2013 roku. Podium zamknął natomiast Minecraft w wydaniu dla Switch, który w wersji PC debiutował już w 2011 roku.

Pomimo "sezonu ogórkowego" w rankingu sprzedaży z ostatniego tygodnia nie zabrakło dwóch nowości. W rankingu zadebiutowała konsolowa wersja Hadesa (ósme miejsce), wprowadzona na platformy Sony i Microsoftu. Według danych GfK w Wielkiej Brytanii aż 70% sprzedaży gry przypadło na PS5, 23% na PS4 i tylko 7% na Xbox Series X/S (pamiętajmy jednak, że gra jest dostępna w Game Passie).

Widać, że nadal działa efekt zakończonych już igrzysk w Tokio. Gracze w UK wciąż kupują Olympic Games Tokyo 2020, pomimo nie najlepszych ocen, jakie zgarnęła produkcja. Rzeczona produkcja uplasowała się na 3 miejscu rankingu dwa tygodnie temu.

Przy okazji przeczytajcie o totalnej dominacji Nintendo Switch na rynku japońskim.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień; tylko pudełka):

  1. Mario Kart 8: Deluxe
  2. Grand Theft Auto 5
  3. Minecraft (Switch)
  4. Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game
  5. Animal Crossing: New Horizons
  6. F1 2021
  7. Assassin's Creed Valhalla
  8. Hades
  9. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
  10. Ratchet & Clank: Rift Apart

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-08-15-mario-kart-8-grand-theft-auto-5-and-minecraft-return-to-the-top-uk-boxed-charts

Tagi: gta 5 ranking sprzedaż uk