Powerslave: Exhumed powraca! Zapowiedziano remaster kultowego klasyka

News
1214V
Powerslave: Exhumed powraca! Zapowiedziano remaster kultowego klasyka
Igor Chrzanowski | 15.08.2021, 15:44

W 1996 roku pojawiła się na rynku dość nietypowa, ale jakże ekscytująca gra zatytułowana Powerslave. Albo Exhumed, W zależności od tego, czy graliśmy w nią na PSX, Sega Saturn czy też PC, mieliśmy odmienne doświadczenia, a teraz kultowy hicior powróci do nas na PC dzięki Nightdive Studios

Wydany 25 lat temu Exhumed był jedną z najciekawszych produkcji tworzonych w stylu Dooma czy Duke Nukem 3D, gdzie deweloperzy stawiali głównie na walkę i eksplorację plansz z licznymi poukrywanymi sekretami.

Co ciekawe w odróżnieniu od znacznej większości gier w całej historii naszej branży, każda wersja Exhumeda, znanego inaczej jako Powerslave, była inna! Gry posiadały mniej więcej ten sam rdzeń, zasady i główne assety, ale plansze i wrogowie byli często różni, a jedne wersje nie posiadały tej zawartości co inne, przez co kupując ten tytuł 3 razy, mieliśmy 3 różne produkcje.

Teraz specjaliści od Nightdive Studios, czyli ludzie którzy dali nam remaster Turoka, System Shocka, czy też Bad Mojo, ogłosili pracę nad Powerslave: Exhumed, odświeżoną edycję klasyka sprzed 25 lat, w którym zobaczymy zawartość zarówno z PSX-a jak i Segi Saturn, a dodatkowo doczekamy się współczesnych rozwiązań silnika Kex Engine - autorskich technologii Nightdive Studios.

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper