Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2021 15:05
Xbox Series X
3654V

Xbox Series X to zła nazwa? Nawet Microsoft śmieje się z podjętej decyzji i tworzy zabawny materiał

Po zapowiedzi Xboksa Series X gracze porównywali urządzenie do między innymi lodówki, a później część zainteresowanych nie potrafiła zrozumieć intencji stojącej za samą nazwą. Powstało sporo zabawnych obrazków, a po kilku miesiącach do grupy autorów memów dołączył nawet sam Microsoft.

Jeszcze przed premierą Xboksa Series X pojawiło się sporo niespodziewanych sytuacji, ponieważ nawet sklepy miały problem ze sprzedażą urządzeń i niektórzy gracze zamiast next-genowych konsol otrzymali Xboksy One X.

W swoim czasie wiele osób śmiało się z nazwy wykorzystanej przez Microsoft, ale jak się okazuje – nawet amerykańska korporacja chętnie śmieje się z nazwy. Firma stworzyła nową wersję popularnego mema, który niestety w polskiej wersji językowej nie brzmi tak dobrze.

Jak się okazuje – gracze mogą posiadać „An Xbox Series X, „An Xbox Series X Box”, „An Ex-Boxed Xbox Series X Next To Its Box” i tak dalej i tak dalej...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Xbox (@xbox)

Warto na pewno również sprawdzić, jak to wszystko się zaczęło, ponieważ gracze podkreślają, że Microsoft już w przypadku poprzednich konsol pozwolił na stworzenie ciekawych kombinacji wyrazów.

Xbox Series X, Xbox One, Xbox - nazwy

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/xbox-xbox-microsoft-admits-xbox-series-x-name-does-sound-silly-20210813

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X