Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2021 14:09
Call of Duty Vanguard - żołnierze
1950V

Call of Duty Vanguard ma być „historycznie dokładny”. Data premiery, wiele map i 4 bohaterów

Activision nie jest jeszcze gotowe do zaprezentowania nowej odsłony serii Call of Duty, ale wydawca powinien wyciągnąć z rękawa przynajmniej zwiastun. Kolejne informacje dotyczące Call of Duty Vanguard pojawiają się w Sieci i gracze mogą przygotowywać się na „historycznie dokładną” strzelankę.

Od samego rana możecie sprawdzić na naszej stronie okładki z Call of Duty Vanguard. To jednak dopiero początek przecieków, ponieważ Tom Henderson oraz cała społeczność Call of Duty ujawnia kolejne konkrety dotyczące gry.

Akcja Call of Duty Vanguard ma rozgrywać się po II wojnie światowej, a głównym przeciwnikiem będzie Heinrich Müller – szef gestapo. Jest to znana postać i nie jest to przypadek, ponieważ deweloperzy mają zapewnić „historycznie dokładną” grę, w której pojawią się prawdziwi żołnierze. Akcja ma skupić się na nazistach, którzy nie powiedzieli ostatniego słowa.

Na ujawnionych materiałach widzimy cztery postacie – są to bohaterowie stworzeni na podstawie życiorysów żołnierzy, którzy swoimi działaniami zapisali się na kartach historii. Choć nie możemy mówić o bezpośrednim przeniesieniu postaci historycznych, deweloperzy inspirowali się prawdziwymi wydarzeniami.

  • Lyudmila Mikhailovna Pavlichenko – była radziecką snajperką w Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, której przypisuje się 309 potwierdzonych zabójstw, co czyni ją najskuteczniejszą kobietą-snajperem w zapisanej historii.
  • Sidney Cornell – pochodził z Portsmouth (Hampshire) i miał afroamerykańskiego ojca. Zgłosił się na ochotnika do wojsk powietrznodesantowych podczas służby w Royal Army Service Corps. Szybko awansował na sierżanta – biorąc udział w alianckich akcjach w północno-zachodniej Europie w latach 1944-5.
  • Vernon L. “Mike” Micheel – lotnik marynarki wojennej, który bagatelizował swój wyczyn zbombardowania dwóch japońskich lotniskowców tego samego dnia podczas bitwy o Midway.
  • Charles Hazlitt Upham – był nowozelandzkim żołnierzem, który został odznaczony Krzyżem Wiktorii (VC) dwukrotnie podczas II wojny światowej - za waleczność na Krecie (maj 1941 roku) i w Egipcie (lipiec 1942 roku).

Testy Alfa Call of Duty Vanguard mają odbyć się we wrześniu, na październik zaplanowano betę, a 5 listopada 2021 roku tytuł zadebiutuje na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4, Xboksie One i PC.

Gra zaproponuje „dynamiczną pogodę” w trybie sieciowym oraz 24 mapy we wszystkich trybach – choć w tym wypadku pojawiają się różne opinie i część osób twierdzi, że niektóre lokacje trafią do strzelanki dopiero po premierze. Za tryb zombie w Call of Duty Vanguard ma odpowiadać Treyarch.

Activision najwidoczniej zrezygnowało z wydarzenia w Call of Duty: Warzone, który miało przedstawić Call of Duty Vanguard – zamiast tego otrzymamy zwiastun oraz informacje. Pliki w pozycji Battle Royale sugerują jednak, że nadal może odbyć się wydarzenie związane z nowym shooterem.

Źródło: http://historynewsnetwork.org/article/129924
https://www.paradata.org.uk/people/sidney-cornell
https://en.wikipedia.org/wiki/Lyudmila_Pavlichenko
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Upham
Twitter: _Tom_Henderson_, Okami13

Tagi: Activision Call of Duty Call of Duty Vanguard Call of Duty: Vanguard Call of DutyL Vanguard Sledgehammer Games